Dva měsíce

24. října 2011 v 14:25 | Milllhause |  Bulharské dny
Ahoj,

jsem tady dneska dva měsíce, pokud beru v potaz kalendář. Jinak je tu už osm týdnů a pět dnů čistého času a ten stále běží.
Dva měsíce je prd, ani jednou jsem se nerozbrečel. Jen jednou jsem zadumaně pozoroval autobusy a dumal o nekonečnosti všech těch světových cest a jak se všechno mění. Když jsem ani po pár hodinách nedošel k závěru, mrknul jsem a pokračoval v cestě domů.
Trochu jsem se kuchařsky (pod nátlakem okolí předvést českou kuchyň) vzchopil a vyhotovil vepřo knedlo zelo s bramborem a zlatavé šnicle s bramborovým salátem. Pár jsem jich sice "znegroval" ale i tak padly.
Pak už se učím trochu komunikovat, někdo se mě na něco zeptá a já už občas pohotově odpovím, aniž bych více dumal nad odpovědí. Jde ale jen o ty jednoduché fráze, jako jestli už jela 37mička, jak se máš nebo koho bych volil. Na vše odpovídám Nevím.

Včera jsem si vzpomněl na dobrou hlášku.
"Co tady děláte?"
"Lovím bílé křepelky, ale moc mi to nejde. Nepoznal bych totiž bílou křepelku, ani kdybych na ni čůral."

Včera tu byly prezidentské volby, jak jsem říkal, ale že by se výsledky těšily většímu úspěchu nemohu vypovědět, alespoň co se týče vzorku rodiny.
To se nedá nic dělat. Druhé kolo proběhne myslím hned další týden. Pro volby je tu vyhrazena jen neděle, což je takové podivné. Kandidátů na prezidenta je rovnu jedenadvacet (mohou tak vytvořit rovnostranný trojúhelník), z toho třeba zpěvák nebo herec.
Neví nikdo, jak to dopadne, ale kandidát, kterého rodina volila, získal celé procento a půl hlasů, což tedy není mnoho.

Jinak je tady kosa jako v Rusku, ale to nikomu nekazí náladu, bude prý hůře a tak kolegové obědvají na zahrádce v osmi stupních. Abych nekazil partu, přidávám se a abych ukázal, že mi to nevadí, vyžahnu k jídlu ještě jednu studenou fantu.
Přes zimu je tady typických takových mínus dvacet cca, takže to abych si pořídil teplé prádlo.
Internet říká: Protože je Bulharsko hodně na východ, nehraje zde už roli vliv teplého Atlantského oceánu jako jinde v Evropě, takže Bulharsko má už kontinentální klima. To znamená teplá léta a studené zimy. V případě Bulharska je klima naštěstí částečně vyrovnáváno Středozemním a Černým mořem. Obecně je v Bulharsku chladněji, hlavně protože velkou část Bulharska zabírají hory, kde se teplotní průměry blíží našim.
Stále platí, že lidé jsou tu srdeční a bezprostřední a veselí. V práci hledám náklady pro naše auta, a volám a píšu a počítám...ale krom dvou výsledků zatím tedy nic. Ale jak říkám, společnost je tu přátelská, a tak stále chovám naději, že jim to nevadí.

A protože si nemůžu pomoci, tak tady je jedna zajímavost. Když se posílaly nabídky na roli Lestera Burnhama v Americké kráse, jedna z nich prošla sítem i Tomu Hanksovi, respektive jeho agentům. Roli nakonec dostal Kevin Spacey, který za ni pak dostal Oscara. Tom Hanks se pak nechal slyšet, že je mu líto, že tu roli nemohl hrát.
Když se ho po nějaké době na ten výrok ptali, řekl: "Řekl jsem to blbě, protože mluvit o té roli poté, co v kině obdivujete Spaceyho dokonalou práci, je laciné. Zapomeňte na to."
Film byl debut Sama Mendese, a Hanks hrál hned v jeho druhém filmu, Road to perdition.
Něco podobného se stalo asi šest let předtím, kdy Hanks odmítl roli Andyho ve Vykoupení z věznice Shawshank, aby mohl hrát Forresta Gumpa. Shawshank natočil Frank Darabont, a opět to byl debut. A opět hrál Hanks v jeho druhém filmu, v Zelené míli. To je jen taková náhoda, které jsem si všimnul.

Tak zatím
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama