Nečekané příběhy

18. listopadu 2011 v 12:36 | Milllhause |  Bulharské dny
Ahoj,

dneska mám narozdíl od jiných dnů opravdu něco na srdci. Jak ale začít a nebýt vážný jako prdel.
Jak se vzpříčit systému? Jeden polský student, který studoval na univerzitě v Brně, to dělal tak, že pode dveře rektora pokládal extrementy v pytlíku a kliky mazal nějakým jiným originálním hnusem. Jenomže to nepomohlo, a tak na facebook vyvěsil, že ony osoby ve vedení zabije. Upozornil na sebe a po příchodu policie prohlašoval, že tím chtěl jen upozornit na nekalé jednání univerzity a doopravdy žádnou likvidaci neplánoval.
Nebo onen režisér, kterého vyrazili z Barrandova, a on potom v tichosti zkupoval podíly ve společnosti, až se ukázal ve dveřích a zbytek představenstva se dozvěděl, že je přeběhl.
Jak se bránit blbosti? Strejda dělá na stavbách a říkal mi: "Co mám dělat, když klient chce v koupelně dlaždice jednu za sto litrů a brigádník jednu pustí na zem a rozfláká ji? Nebo když mu řeknu zbourej tuhle příčku a on zbourá dvě jiné?" Jak si může být jistý, že nezaměstnal vola, když nemá čas každému dělat test inteligence. Říkal, že by spíš byl překvapený, kdyby všichni dělali všechno, jak mají.
Takže. Moje milá pracuje ve firmě s výkupem železa. Měli se stěhovat v lednu, neb se na tom místě, kde sídlí, bude dělat cesta. No tento týden se dozvěděli, že se do soboty mají pakovat. Obrana neexistuje, nedá se nic dělat. Proč, ptám se? Na to sakra musíte mít papír, že se to má stát až v lednu a oni povolení, že se to má stát teď.
Dva měsíce nazpět řekl šéf všem ve firmě: "Nic nepodepisovat, nic neodebírat, s nikým nemluvit, protože ty svině od cest budou zkoušet triky na nás, lidi od železa." Jeden z řidičů byl asi ten den mimo, protože se noc předtím moc nevyspal od hádek se ženou. Do práce přišel, ale vlastně v ní duchem nebyl. Po pár dnech jej zastavil chlápek s dopisem, řidič jej vzal a podepsal. "Asi to nic nebylo," řekl si a nikomu se s tím nesvěřil. Tento týden se ve firmě dozvěděli, že v tom dopise se psalo o odstěhování do dvou měsíců (což vyprší právě tuto sobotu). Takže kvůli volovi je teď 20 lidí v prdeli. Co s ním. Nakopat ho? Tak jsem se ptal, jak může řidč převzít takový dopis, který by neměl převzít nikdo než šéf?
A to se dostanu k poště. Jak tady funguje pošta? Funguje podobně jako v Česku. Takže úřad mi pošle dopis, ale už ne doporučeně, ale prostě ho vloží do schránky a tím jsem ho převzal. Že se k němu nedostanu, protože nejsem zodpovědný a poštu si neodebírám, je můj problém. Je to takový boj proti těm parazitům, kteří kašlou na to, řešit resty. Jenže se to jako vždy obrátí vůči nám, protože nedostat se dva týdny nebo měsíc ke schránce se stane každému, že ano. Tady to funguje stejně s tím, že dopis může pošťák předat sousedovi, ten to podepíše a slíbí: "Ano, já mu to předám." Tím se myslí, že v ten okamžik, kdy soused odříkává slib, už mám dopis hypoteticky přečtený a těším se na jednání s člověkem, který ho poslal.
Takhle třeba fungují průzkumy. Jednou jsme v Brně při dvacátém výročí vkládali noviny do všech schránek v Brně. Po rozeslání, což dělá najatá firma, si od jiné firmy necháme provést kontrolu, protože to samozřejmě každá domácnost nedostane (větší záruka jak 70% doručení není). S kontrolorem jde jeden člověk od nás a jeden od těch vkládačů. Přijdou k věžáku, kde je 50 bytů a tam se zeptají jednoho obyvatele, jestli má noviny. Jestli ano, mají je všichni. Tím je hotová celá ulice. Takže je to obdobně zkreslené, jako to, že si v očích úředníka čtu dopis, který leží u souseda na stole. A šéf firmy ví o přesunu, který schválil jeden ze zaměstnanců a nechal si to pro sebe.
Protože jsem degen přes filmy, tak se mi hned vybaví De Niro v Casinu, kdy onen gang, který fungoval v Las Vegas třicet let, skončil, protože jeden z nich si v obchodě své matky pustil hubu na špacír, a co čert nechtěl, byl u toho mikrofon FBI schovaný v odvětrávání. De Niro říká: "Ten idiot za pár minut zničil všechno, co se dalo. Věřili byste, že se něco takového může stát? Že je neco takového vůbec možné?" Asi je, Bobe. Něco, na co se nedokážu připravit, a ani nemám šanci reagovat.

A protože už jsme zmínili Las Vegas, dostali jsme se k tím ke Kalifornii, a k Hollywoodu. Le, co jsem se dočetl. Původně totiž byla všechna významná filmová studia (mluvím o letech 1900 až začátku dvacátých let) v New Yorku. Po čase si uvědomili šéfové studíí, že hodně peněz padá na cesty a stěhování štábu na západ, protože tam panují lepší podmínky pro natáčení. A tak proběhlo jednu dobu hromadné stěhování do Los Angeles, protože v té oblasti máte celý svět - oceány, hory, džungle, pouště, velkoměsta a parádní počasí 300 dní v roce.
A takhle ten Hollywood vzniknul.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama