Thy Crying game

28. ledna 2012 v 9:22 | Milllhause |  Film
Ahoj,

teď jen krátce.

Onehdá jsme si s milou pustili Žhavé výstřely a poprvé si pročetli celé zavěrečné titulky, kde jsou recepty na smažená vejce, nebo skazky typu:"Jestli jste opustili sál hned po filmu, jste už asi doma."
A taky je tam věta: Tajemství Thy Crying game - ona je muž. Tak jsem začal pátrat.
The Crying game napsal Boy George na začátku devadesátých let, písničku si pamatuju hlavně kvůli filmu Ace Ventura, kde Jim Carrey zjistí, že jeho šéfová je chlap, a tak při písničce The Crying game zvrací.
A je to vyřešeno! Dává to smysl - tvůrci Výstřelů si vystřelili z Ace Ventury. Sranda. Ona je muž.
Chtěl jsem to napsat jako konec nějakého jiného psaní, takovou tu zajímavost. Jenomže pak jsem zjistil, že obojí Žhavé výstřely vznikly tři roky, respektive rok před Venturou, a tak si z něj srandu dělat nemohli.
Tak jsem zapátral ještě jednou, a zjistil jsem, že v roce 1992 natočil Neil Jordan film The crying game, a co čert nechtěl - ta písnička byla stvořena právě kvůli tomu filmu.
Zpívá se v ní třeba -
First there are kisses, then there are sighs
And then before you know where you are
You're sayin' goodbye
Film je o IRA a neobvyklé romanci. Jaye Davidson tu hraje muže, který se obléká jako žena. Aha!
Takže to, co ve Žhavých výstřelech napsali v titulcích, nebyla narážka na Ace Venturu, ale na Hru na pláč, film o IRA z roku 92. A Ace Ventura si z toho filmu dělal srandu taky, jen mi to nikdy nedošlo, protože jsem Hru na pláč neviděl.

No, chtěl jsem se jenom podělit, protože mi to přišlo zajímavé.
Ale k tomu Jaye Davidsonovi. Tenhle herec disponuje originální kariérou, protože natočil jen dva fillmy. V tom prvním - Thy crying game - to dotáhnul na oscarovou nominaci. Z toho druhého - Hvězdné brány, si ho lidi pamatují kvůli ztvárnění boha Ra, kterého na konci rozmiliontí vodíková bomba.
Jaye Davidson prý po celou dobu natáčení Brány pyskoval a těšil se, až dotočí své scény, protože mu herectví lezlo krkem. Po své poslední scéně údajně praštil svým kostýmem o zem, nasedl do auta, a u filmu už ho od té doby nikdo neviděl.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama