Vulgarismy

18. července 2012 v 6:45 | Milllhause |  Bulharské dny
Vy kurvy prdelatý! zařval si. Auto ho před chvílí minulo o pět vteřin, když ulici přecházel trhaným beatem. Asi si řekli - dostane ještě šanci. Sledoval jsem ho pobaveně na dvacet metrů od něj, jak to křičí na pár holek. A práskal čepicí o zem. Myslím, že mohl mít tak kolem padesátky.
Čekal jsem na družku a v té chvíli mě to napadlo - ta tři slova mi zní až podezřele česky. Kdyby se to dalo říct v bulharštině, to by byla síla, dumám. Jakmile mě družka vyzvedla, hned jsem jí to svěřil, ale ona jen mlaskla a řekla, že takhle mluví jenom ti nejprostší lidé. Ne nejsprostší, nejvulgárnější - prostě musí být člověk velice prostý, aby použil slova prdel nebo kurva. Na bulharské poměry, na české nikoliv.
Spíš se tu používá PO DJAVOLITE, což by se dalo přeložit jako do prdele. Nebo KUČKA EDNA, nebo asi nejpopulárnější MAJKA TI, což znamená tvoje matka. Ale když to pronesete třeba v hovoru, kdy nejde o ničí matku a ještě k tomu přidáte aaaachhhh, tak to zní asi AAAACHHHHH MMMAJKA TI!!! A když mluvíte o někom, kdo není přítomen, řeknete MAMKA MU! Celkově to znamená seru na tebe. Tím bych to asi ukončil. Severní Moravu však jistě potěším, že se tady používá i chuj, který označuje toho mužského mocnáře, jenom prostě hodně sprostě. Jinak se mu normálně říká PIŠKA, nebo ti zdrženlivější PENIS.
Pak musím říct něco, co mezinárodní servery tutlají, ale já se to říct nebojím, protože by se to vědět mělo. Do práce jezdím Solarisem, aniž by mě v těch chvílích potkávali démoni mého života, ale v Sofii je z dílen ČKD či ŠKODY dost strojů. Postupně si tady do nich montují i hodiny. Takže dejme tomu, že se mi poštěstilo, že jsem jel už stokrát ve vozidle městské dopravy, kde byly hodiny. Kolikrát si přátelé myslíte, že ukazovaly z těch sta případů přesně. Já si schválně dělal nožem jizvy pokaždé, když jsem to viděl. Víte?
Ani jednou, ale to si opravdu nedělám srandu. Průměrná odchylka je deset hodin. Nejblíže to bylo asi dvacet minut a to už jsem si říkal sám sobě - tak ten nůž vytáhni, tenhle byl blízko. Hodinářem vyučen nejsem a ještě (nebo teda zatím) jsem v tomhle odvětví nepracoval, ale nemyslím, že by to bylo nějak inženýrsky náročné je nastavit přesně. Nevím o co tady komu jde. Jediné, co by tak mou mysl napadlo je, že pokaždé, když jim to chcípne, nebo když jim skončí šichta, tak se vypnou i ty hodiny a potom jedou zase od půlnoci. Ale to asi tak nebude, protože na jedněch hodinách jsem viděl už 18:20 (to bylo zrovna o těch dvacet mnut, proto si to pamatuju) a nechce se mi věřit, že by 18 hodin nezhasli motor.
Jinak je v Bulharsku krásně a všichni se na sebe smějí. Doufám, že se tak děje i ve Vašich vesmírech, pokud tomu situace byť jen trochu přeje.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama