Třistapětašedesát

28. srpna 2012 v 18:46 | Milllhause |  Bulharské dny
Tak už je to rok, co jsem se přestěhoval mezi bulhary. První rok vzal za své 24.08.2012, ale došlo mi to až den po výročí, ale to nevadí. Stejně jsem to neslavil. Takže co se tak přihodilo.

Ve chvílích, kdy jsem putoval do Bulharska a ve Vídni nasedával do letadla, postávali libyjští povstalci a havaroval Sojuz.

Ve chvílích, kdy jsem v září nastoupil na první místo v první firmě, zakázalo evropské vedení prodej 50 wattových žárovek v Evropské Unii. Den před prvním textem na blogu zahynuli hokejisté Jaroslavi při letecké nehodě. Z práce mě tehdy vezla tchýně k doktorovi na preventivní prohlídku. Jen se na mě podíval, a napsal, že jsem naprosto zdravý.

V pátek 20.října dopadli Kaddáffího. Umírá v rukou povstalců po několika hodinách. 11 dní na to se uveřejnilo, že na světě žije 7 miliard lidí. Ve stejný den zemřel Bořivoj Navrátil, neboli knoflíkář.

V listopadu se nestalo vůbec nic.

Prosinec. Dva dny po tom, co jsem já opustil první bulharskou firmu, opustili Američani Irák a Václav Havel Zemi. Silvestr byl podruhé v řadě oslaven hodinu před Českou republikou tady v Sofii, za společnosti pěti česky mluvících.

V lednu ztroskotala Concordia za přispění kapitána, který chtěl kvůli kamarádovi projet blízko břehu a 16.letá nizozemka Laura Dekkerová obeplula svět v rekordním čase, který ale nebyl zapsán mezi rekordy. Zemřela Etta James; podle časopisu Rolling Stone držitelka 22. nejlepšího hlasu historie.

V únoru se odvisílal 500. díl Simpsonů a zemřela Whitney Houston.

V březnu uběhlo 100 let od potopení Titanicu. Našel jsem si konečně práci. Hned na to si ji našla družka.

V dubnu zahájili soud s Breivikem.

V květnu Putin vyhrál prezidentské volby. Zase. A já jsem změnil práci. Zase.

V červnu jsme si pořídili psa. Už poslouchá. Když chce.

V červenci jsem měl narozeniny.

V srpnu byla olympiáda, NASA posadila na Mars vozítko a Breivik dostal 21 let.

Za celou tu dobu se nenarodil nikdo slavný, pokud nepočítáme děti slavných, které ale doopravdy stejně nikoho nezajímají.
Oscara a spoustu dalšího vyhrál Umělec. Skoro bych řekl, že právem. Během tohoto roku se propíralo členství některých akademiků. Překvapilo mě a spoustu dalších flmových fanoušků asi taky, že spousta členů akademie s filmem nemá vůbec nic společného. Jen jsou v radě, protože kdysi byli rodinými příslušníky někoho z byznysu. A pravidla či členství se za celou dobu nezměnila. Podle toho to taky někdy vypadá.

Dodatek: Chtěl jsem něco napsat k jinému textu, ale napíšu to tady. Alespoň to bude vypadat delší, protože co je delší, lidé podvědomě chápou jako lepší. Nebo nudnější.
Že Sinead O'Conner v listopadu 92 roztrhala v televizi fotku papeže, ví skoro každý. Stalo se to v pořadu Saturday Night Live. Zpívala a když se v textu dostala ke slovu Zlo, fotku před kamerou roztrhala. Poté ji hodila do kamery.
Hned v dalším vydání byl hostem pořadu Joe Pesci. Fotku papeže, jako omluvu publiku, složil. Poté před kameru vytáhnul fotku O'Conner a roztrhal ji za velkého potlesku publika. Zmínil ještě, že být to jeho pořad, dostala by Sinead dělovku.

Každopádně všemu zmíněnému je konec. Jede se dál.
 


Komentáře

1 Peetie Peetie | Web | 28. srpna 2012 v 18:59 | Reagovat

V listopadu se nestalo vůbec nic. To ma rozsekalo. :D Veľmi pekný článok, pekný súhrn, aj ma to pobavilo. A o tom incidente s pápežovou fotkou som, priznávam sa, nemala ani potuchy.

2 Laura Laura | 28. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

To s tím listopadem :D Jinak,je to velice pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama