Pokrytec

30. září 2012 v 10:50 | Milllhause |  Bulharské dny
"A není to teď už jedno?" zeptala se.
"To není jedno" řekl, a dál se válel v posteli Fandovy mámy.
Je mi volné, co si o mě kdo myslí. Žiju si jak chci, dělám si co chci, protože tomu věřím a nepotřebuju nikoho, aby mi to povrzoval.
"Nepotřebuju, abyste mi říkal, že mám pravdu. Vím, že ji mám."
V lednu dva devět jsme byl ve Zlíně, a když jsme se už balili, že pojedeme zpátky do Ostravy, sedl si ještě řidič k počítači a zaregistroval se na nějaké stránce, kterou nazval Facebook.
"V Británii to je prý hit," řekl. Já jsem dojel domů, a i když jsem nikdy nebyl schopen navštěvovat Líbímseti a podobné žvásty (i když registraci jsem tam měl), udělal jsem si účet na Facebooku.
Dva měsíce to bylo vše, co jsem tam na něm mohl dělat, protože to nikdo další z mých známých neměl. Někdy ke konci února tam vešla sestra a tak jsem měl prvního přítele. A velice brzy mi začaly chodit nabídky na přátelství - nebo jsem je sám posílal, až jsem měl desítky přátel, a mohlo mě těšit číslo v závorce, které mě uklidňovalo, že nejsem na světě sám, i když jsem si do té doby myslel, že je mi to jedno.
Ale nebylo. Protože jsem Facebook zase otevíral a četl si čím dál debilnější skazky mých drahých přátel, ať už šlo o hodnocení večeře, popis jejch akutálního pocitu nebo svěření se: Ach jo, načež odesílatel zřejmě čekal u počítače, hleděl do obrazovky a modlil se, aby se o něj někdo začal zajímat - protože právě vystřelil poslední světlici.
Začalo mě to srát, a tak sem si Facebook zrušil, a nezapomněl jsem to každému vysvětlit. Chtěl jsem každému říct, že už ho nemám, aby si o mě mysleli, že jsem nezávislý a že je mi to jedno.
Pak jsem si ho zase založil a mám ho doteď, ale řekl jsem, že jsem to udělal kvůli odjezdu ze země. Semtam vkládám video, nikdy nevkládám fotky, a někdy napíšu komentář. Ale jakobych ho psal pro sebe. A nepíšu o mých pocitech.
Ty píšu na blog, a myslím si, že tím nejsem takovou ovcí, jako lidé na Facebooku, kteří mě otravují tím, že mi píšou, co právě udělali, a jak se jim to líbilo.
Neví, že je mi to jedno. Neví ani, že se denně vracím a jejich příspěvky si čtu.
 


Komentáře

1 Nicole K. Nicole K. | Web | 30. září 2012 v 11:19 | Reagovat

souhlasím s tebou. Facebook je blbost, ale všichni na něj pořád chodíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama