Láska v psím gangu

29. listopadu 2012 v 10:53 | Milllhause |  Bulharské dny
Neobchodimo e da se neshto napishe veche. Jinými slovy když se nepíše, tak to s tréninkem nestojí za nic.
Měl bych říct, že do Sofie přišel podzim a nálady se nemění jen lidem. Kdysi jsem v sobě objevil schopnost předpovídat budoucnost, nebo ji přivolávat a říkat pak, že šlo jen o náhodu - nikdy pak nemohl nikdo rozluštit ten kód, podle kterého funguji. Myslel jsem na pohodlný život, pohodlnou práci, vyspělost. Kolikrát jsem záviděl klukům, že se psy v parku nabízejí řeči milovnicím psů. Probrečel jsem Marleyho a já, ale stejně jsem psa nechtěl.
Přivolal jsem na sebe cizinu i prosezenou prdel v kanceláři s výhledem na letiště. Sledujíc letadla dumám nad tím, jak by svět vypadal, kdyby v Hollywoodu třeba jen pletli ponožky. Bál by se potom někdo ve výtahu holky s panenkou? Viděl bych pak sám sebe z pohledu kamery a představoval si život v dramatických scénách loučení a výher? To těžko, řiká mi pragmatik.

Nad Sofií se právě smráká k válce psích gangů. Lidem to tak nepřišlo; na psy v ulicích byli zvyklí a na štěkot taky. Jenomže ta jednání se noc noc stupňovala a protahovala. A taky dost nabírala na agresivitě. Průchod se psem některými částmi města se stal nemožným. Psi dokonce začali vyjíždět i po těch, co drželi vodítko; to si předtím nedovolili. Arja se tak pohybovala jen v blízkosti vlastního bloku.
Na konci ulice, kousek od řeky, hlídkují ovčák s mladým retrívrem. A do toho retrívra se nám Arja zamilovala. Každého rána kolem něj projdeme, ona ho obejme a kousne do ucha. Pak pokračujeme - mise splněna. Ovčák tento párek nevidí moc rád, protože se mu parťák z hlídky nesoustředí na práci a kousání toulavých psů.
Retrívr se na ulici dostal, protože ten, co si ho jako štěně osvojil, nevěděl co chce. Retrívr zůstal na ulici a ovčák se ho ujal. Jenomže ovčák, který na ulici žije celý život, zadarmo nikomu nic nedává. Téměř ho to uráží, jak si retrívr všímá slečinky z vyšších kruhů více než těch, kteří mu pomohli přežít na ulici.
A zaslouží si Arja takovou lásku? Retrívra se sílou charakteru, kterou by mu mohla závidět většina lidí? Retrívrův gang se na nás před pár týdny obořil a rozštěkal.
"Vypadněte cizáci," cítil jsem z jejich výpovědi. Retrívr ale přešel k Arje a postavil se tak mezi nás a vlastní druhy. Nechali nás na pokoji a my mohli v klidu odejít. Donáším mu za to gesto čas od času jídlo a kosti na čištění chrupu. Neví chudák, že ta rajda z vyších kruhů kouše další tři čokly v parku.
 


Komentáře

1 Sorbona Morna Rocco Sorbona Morna Rocco | Web | 8. prosince 2012 v 9:33 | Reagovat

Postreh zo života, ktorý človeka núti zamyslieť sa... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama