Zakázal psovi srát

8. listopadu 2012 v 13:43 | Milllhause |  Bulharské dny
"Je nadržená."
Dosti textům bez pointy. Dneska jednu mám. Fakt!
Najdete ji na konci, ale ještě tam nelezte, protože by Vám to nedošlo. Hold bude potřeba tento krátký text nejdříve přečíst; protlouct se řádky a tím, co je mezi nima. Sám jsem někdy zvědavý, co tam najdu.
Jako Willis v Harlemu musel by se cítit ten, kdo by vlezl s fenou do parku plného psů. Nemusel by na sobě mít ceduli Nesnáším negry, aby se zapotil.
"Je nadržená," řekl jsem už druhé majitelce čokla, tentokrát to byl labrador. Ucítil volání přírody a přiblížil se k Arje tak blízko, že jsem musel začít jednat. Hned si ho chytla a odvedla. Já pokračoval s čím dál veselejší Arjou procházkou parkem. Včera jsme ji koupili psí trenky, modré. A večer ji dost jasně řekli - neser. Nikde.
Když se vrátím z práce, nebo ze sna, a uvidím, že je celý byt posraný, vidím červeně. Tak samo, když si prohlížím gauč rozmístěný v malých kusech po celém bytě. V těch chvílích dostávám regulérní strach, že se ze mě stává neurotický kretén. A není náhodou každý, kdo žije s někým pod jednou střechou, po čase neurotický? Alespoň svým způsobem?
Potkali jsme malého psa a já aniž bych si ověřil, o co jde, o jaký druh psa se jedná, už jsem trhal vodítkem. Malý mops poskakoval kolem huskeyho, lehl si, roztáhnul dokořán útlé tělo pokryté bradavkami a čekal. Čekala.
"Rychle se vzdáváš," řekla mu majitelka.
"Je nadržená," doplnil jsem.
"Hmm," odpověděla a radši ode mne odešla. Zůstal jsem tak sám se psem nadrženějším než celý vesmír, a pokračoval v procházce. Byl jsem tolikrát v životě překvapený, pomyslel jsem si. Když mi řekli, co se musí stát s fenou, aby povila. Nebo když mi vysvětlili význam slova povila. To mi bylo osm. Před měsícem mi museli vysvětlit, že i fena může krvácet a to dokonce měsíc.
"Nevěřím ničemu, co krvácí pět dní a nezemře."
Jsem překvapený a nasraný sám se sebou a na sebe, když vidím sám sebe vřeštět a nechat se vyvádět z míry, zatímco ostatní v klidu pokračují v životě. Já se na to kakao prostě těšil a tak bych měl mít právo si tady trochu zakřičet, řekl by neurotik.
"Nevidíš, že právě rozbaluju rybí prsty? Proč na mě teď musíš mluvit? Přijdeš si sem, po téhle podlaze a dýcháš si vzduch, jakoby patřil jen tobě!"
Neuróza je duševní porucha, při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně a podobně, která však - narozdíl od psychózy - neohrožuje jeho duševní činnost. Tak prosím. Prosím!
Je to duševní porucha, která neohrožuje duševní činnost. Jsem neurotikem proto, že mě taková definice rozladí a nedokážu se tak dohrabat toho, proč mě štve lejno na podlaze před televizí stejně jako člověk, který mi volá pětkrát během hodiny a já mu to pokaždé zvednu? Že mě to štve stejně jako tříska v prdeli.
Měl bych si ji vytáhnout. Dřív, než bude pozdě. Dřív, než se z Chandlera stane uschlý stařec z bytu o patro níže. Dřív, než tomu psovi zakážu srát úplně.
 


Komentáře

1 Sorbona Morna Rocco Sorbona Morna Rocco | Web | 8. prosince 2012 v 9:38 | Reagovat

Nadržané feny :D no jo, jednu opicu mám doma. Keď sa hára, je z nej radodajná šľapka, dala by hocičomu, čo aspoň zďaleka pripomína zviera... A neurotik? Možno sem tam, skôr ten flegmatik. Uhorela by som v horiacom byte, veď čo, to je len malý požiar...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama