Nešel jsem k ní domů

8. prosince 2012 v 9:00 | Milllhause |  Bulharské dny
Podívala se na mě pohledem, jakoby nevěděla o čem mluvím. Proč teda ale pronášela všechny ty řeči a odpovědi na něco, na co jsem se vůbec neptal?
No přece kvůli tomu, že mě chce dráždit a nejdříve zjistit, co si z té noci pamatuju já sám. Nechce a bojí se jít z kůží na trh jako první. Bylo pondělí ráno a to první, co jsem od ní slyšel, bylo, že si vůbec nic nepamatuje, ale byla to sranda.
O čem přemýšlím já, je ale otázka - stojí mi za to, abych ji dal tu šanci si to promyslet? Co když se pak nezachová slušně ale nevšímajíc pudu sebezáchovy mi to ještě osolí. Její reakce hodně vykáže o jejím charakteru.
"Ty si toho moc nepamatuješ co?" dráždí mě. Zkouší to.
"Pamatuju si, jak jsem ti šahal na kozy," odpovídám a sleduji bledou tvář, která prosila ve snách všemohoucího, abych zrovna na tohle zapomněl.
Pracoval jsem s ní na brigádě a jednou mě opila v rockovém klubu. Zřejmě jsem měl jít k ní domů, ale z toho jsem vycouval. Velily mně tak zkušenosti z minula, kdy jsem se naučil, že z toho jsou jen průsery. A pokud o tom musím opravdu přemýšlet, tak si počkám, než zjistím, jak se chová ona v krizových situacích. Zda potopí druhého, nebo problémy řeší pospolu. A tak jsem se probudil sám. Víkend jsem promrhal na vlnách kocoviny.

A je to dobře. Opravdu? Jak bude vypadat ten hodnotící večírek konce života? Budu starý a unavený, a budu si promítat nevyužité šance a brečet nad nimi. A určitě si vzpomenu i na ni, až mi bude jenom viset. Že jsem ji třeba měl pořádně vyklepat a párkrát to zopakovat.
Jenomže ten život, co jsem prožil, by pak mohl klidně vypadat jinak. Časová linie by byla odkloněna na jinou kolej a to, co jsem prožil a na co myslel, a všichni lidi, které jsem potkal a miloval - zkrátka by to neproběhlo. Proto mi připadají tyto úvahy značně stupidní. A naivní taky.
Je to celé nesmysl, abych mluvil k tématu.
 


Komentáře

1 Sorbona Morna Rocco Sorbona Morna Rocco | Web | 8. prosince 2012 v 9:25 | Reagovat

Niekedy je to tak lepšie, sú šance a šance, lepšie a tie, čo za to nestoja. Ešte ich príde kopec :))

2 mujtajuplnydenik mujtajuplnydenik | Web | 8. prosince 2012 v 10:01 | Reagovat

http://mujtajuplnydenik.blog.cz/1212/nesmysl-co-ma-vyznam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama