Ksichty

7. ledna 2013 v 10:15 | Milllhause |  Film
Tyhle dva zná každý, aniž by o nich cokoliv věděl, nebo si třeba pamatoval jediný film, nebo seriál, kde se objevili. Ale objevili se ve spoustě. Jeden z nich, Richard Kind, dokonce říká:"Nepotřebuju, aby si lidi pamatovali moje jméno. Stačí, aby mě milovali."
Právě Richarda Kinda si pamatuje většina ze seriálů, kde nikdy nehrál hlavní roli, ale byl součástí většího týmu, kde plnil roli blba. Předurčovala ho k tomu jednak nezapomenutelná fyziognomie (směje se, i když se mračí), ale i herecký talent, který uplatňoval deset let na divadelních prknech, než prorazil v televizi. Hned v druhém televizním filmu Benneth Brothers se potkal s Georgem Clooneym, a dodnes ho považuje za nejlepšího přítele. Clooney mu dokonce odsvědčil svatbu. Už Vám svítá? Tak pojeďme dál, zkusme třeba Jsem do tebe blázen a postava ušlápnutého Dr. Marka Devanowa.
Potom si ho všiml i Hollywood a první liga, kde začal dostávat štěky, jeden z prvních byl ve Hvězdné bráně, kde hrál vědce, který nesprávně rozluštil hieroglify, až mu s tím pomohl James Spader, který pak s Kurtem Rusellem bránou prošel, a Richard si tak už ve filmu nezahrál.
Za dva roky po bráně se ale stál nedílnou součástí týmu Všech starostových mužů; hrál ve 145 dílech a mezitím dál točil štěky. Kámoš Clooney mu dal roli v Milujte svého zabijáka, tři a půl minuty hrál v Big Stanovi, dvou minutovou scénu má v momentálním Argu. Krom dalších seriálů namlouvá postavičky v animovaných filmech. Jeho hlas (pokud tedy posloucháte originální znění) dal postavám v Autech, Divočině nebo třetím Toy Story.
I když asi nikdy nedostane hlavní roli v bijáku, nebo na charakteru jeho postavy nepostaví celý seriál, pracuje v průměru na čtyřech projektech ročně, a to jde.

Naproti němu tady je ještě Jon Favreau, jehož obličej se z hlavy taky nedá vytěsnit. Pokud by chtěli točit hraného Shreka, mohli vybrat jeho do hlavní role, bez urážek. Ač na to nevypadá, měří 185 centimetrů a mám navíc postavu hromotluka.
Je mladší o deset let, než Kind, ale dotáhnul to trochu dál. Mezi jeho první zapamatovatelné role patří kosmonaut Partenza z Drtivého dopadu, který ale ve filmu zařval už jako druhý z celé planety, a tak jsme si ho moc neužili. Pak hrál přítele Moniky v Přátelích; tedy toho multimilionáře, který se nechal mlátit při ultimátních zápasech.
Během prvních rolí potkal Vince Vaughna, a s tímto nově nabytým kámošem v roce 96 natočili jednu z nejlepších komedií roku Proutníci, ke které Favreau napsal scénář. Psal ji na počítači, který mu musel koupit jeho otec.
Další hlavní role přišla s filmem Šest pohřbů a jedna svatba, od té doby to jsou ale povětšinou vedlejší role, kterých není málo.
Zlomovým rokem pro něj byl 99, protože poprvé usedl na režisérskou stolici a natočil televizní film Smog. V roce 03 se k němu pak otočila štěstěna, která se jmenovala Marvel. Právě Favreau hrál první filmovou Marvelovskou postavu Foggy Nelsona v propadáku Daredevil. Dodnes je taky jediným hercem, který v Marvelovských filmech ztělesnil dvě různé postavy, tou druhou byl Harold Hogan v Iron Manovi.
A abych nezapomněl, oba Iron Many režíroval právě Favreau. Třetí díl ale režírovat nebude, protože se mu nepovedli Kovbojové a vetřelci, které diváci na zkušební projekci dokonce považovali za parodii, a studio mu přestalo věřit.
Každopádně za něj dostal deset mega, a další projekty se k němu ženou - takže není tak zle. Nikdy není pozdě napravit reputaci, Jone.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama