Problémy v Mama hotelu

10. března 2013 v 16:00 | Milllhause |  Bulharské dny
V makedonské rodině vládne matriarchát, ale ne proto, že by byly tamní ženy tak emancipované. Nedostaly jinou možnost, protože muži v té rodině pravidelně selhávali. Utápěli se v chlastu, v sebelítosti či v náručí vlastních matek. Byly to natolik pochybné vzorky mužů, že to skončilo jediným možným způsobem - každá žena v rodině má jiné příjmení. Matka, obě dcery i vnučka, aniž by proběhla jediná svatba.
V posledních letech čtu, že mama hotely rostou jako houby po dešti. Někde ve Španělsku se dokonce rodiče se synem soudili, aby už vypadnul a začal se starat sám o sebe, a není se co divit; táhlo mu na čtyřicet. Smutné je, že ho nic nepraštilo mezi oči, a u soudu se bil za svá práva. Říkala mu přece…:
"Až ti bude patnáct. Až ti bude osmnáct. Dokud chodíš do školy. Dokud žiješ pod mou střechou, a dokud jsem tvoje matka," až ji došlo, že se na to měla radši vykašlat, protože si z toho vzal jen to, že tady pro něj vždycky bude.
Zdejší třicátníci žijí v dětském pokojíku a čekají až se matka vrátí z práce, aby dostali najíst. Jsou to děti, které už třeba mají vlastní děti. Naši rodiče nám říkali, že vypadli z domu v patnácti, ale sami už dodávají, že tehdy byly podmínky o dost jiné než teď.
Strejda říká:"V centru Prahy je lehčí sbalit turistku, než se vysrat," ale taky říká:"Máte o dost těžší začít, než jsme to měli my. Mě by se někdy až nechtělo," dodal.
V Brně se zase jedna koza soudí s matkou, protože musela doma uklízet a vynášet smetí. Jinde na světě chodí děcka pro vodu kilometr tam a kilometr zpátky a ještě si berou pušku. Jí se nechce sejít schody se smetím, které aktivně sama nasbírala a radši matku zažaluje za týraní, kterému se ani nepřiblížila.
"Málo jsme je řezali, málo."
"Co mám s tebou dělat? Zmlátit tě, aby ses začal učit? Nebo se na to vykašlu, ale ty mě za deset roků seřveš, proč jsem ti nerozbil hubu a nedonutil tě."

V Bulharsku je vžitý takový zvyk, kdy je rodič skoro povinen svému děcku při vstupu do života připravit byt.Připravit rovná se koupit. Některé rodiny to řeší přistavěním patra, některé odchází do pronájmu a dítě zanechají v koupeném bytě.
Taky mi už to doma řekli. Odvětil jsem, že jedno dítě (oblíbenější) dostane byt, a to druhé (které jsem ještě nevyrobil) pošleme na školy. S celkově vzato jistotou půjde potenciálně narozený kluk do světa; prodám ho do Liverpoolu, kde bude hrát fotbal a vyvede tak klub z dob temna. That's important.
"Já svého syna dám už odmala na bojové sporty, takže.."
"Takže tě v desíti zmlátí," odvětili mi, když jsem si budoucnost plánoval v patnácti. Teď se teda rozhoduju mezi fotbalistou a géniem. Ideální bude, když mu bude tleskat zaplněný stadion, celou kariéru bude hrát za jeden klub, a v osmadvaceti se na to vykašle, protože ho kopání do mičudy už nebude naplňovat. Dá se tak na vědu, a do čtyřiceti napíše článek, ve kterém nastíní elegantní teorii, která potvrdí existenci červích děr.
Protože stejně jako vesmír, je vše uzavřeno do kruhu, tak i když bude můj syn uznáváný vědecký fotbalista, jeho syn jím bude opovrhovat, protože… Vlastně k tomu nebude mít důvod. Snad na sobě budu cítit otcův stín, a právě tomu přiřkne důvod, proč se mu v životě nevede, a proč na tréninku zahřívá lavičku. A i když v osmácti z domu skutečně odejde, vždycky se tam vrátí.
Další depresivní konec, ale jen do chvíle, než se mu taky narodí syn, který ale taťku hravě přeroste, a bude úspěšný, protože bude mít drajv dokázat, že se nebylo třeba vymlouvat, tati. Takhle by to vcelku mohlo jít pořád dokola - žít ve stínu a přechcávat otce v čůrání do dálky.
 


Komentáře

1 Ladycarrot Ladycarrot | Web | 10. března 2013 v 18:39 | Reagovat

Ahoj, promin, že otravuji, ale nemohla by jsi mi dát hlas prosím? LADY CARROT X)http://fuck-diary.blog.cz/1303/prvni-kolo-souteze-o-nejlepsi-blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama