Světová galérka: Kam se poděl David Burgert?

16. března 2013 v 12:19 | Milllhause |  Seriály
Nedá se přehlédnout. Má téměř padesátku na krku a sto třicet kilo k tomu; vypadá jako zamaskovaný Bruce Willis, kdyby si chtěl koupit kanón. Nenápadný, ale s respektem středoškolského učitele baseballu, který by tě nechal vyrazit ze školy, pokud se uleješ z tréninku. Policie má kvůli němu oči na šťopkách hned ve čtyřech státech (ale tohle je pátý!), ačkoliv ještě ani nikoho nezabil.
Nicméně, Stephen King říká:"Před nastíněním příběhu je dobré uvést prostředí, ve kterém se bude odehrávat."

Příběh Davida Burgerta je zasazen do Montany, nikoliv ovšem do té bulharské. Jde o stát Montana, podle některých internetových zdrojů jedné z nejkrutějších zemí na planetě. Proč nejkrutější? Montana je čtvrtý největší stát Spojených států Amerických, ale žije tam méně lidí než v Praze. Hustota osídlení je dva a půl chlapa na kilometr čtvereční. Zbytek prostoru zabírají pláně a drsná příroda skalistých hor (zde se odehrála bitva u Little Bighornu), ve které se pohybuje nejvíce medvědů Grizzly v Severní Americe.
V tomhle státě vzniknul Projekt 7, který opovrhoval vládou a plánoval ji zničit. Projekt vzniknul v hlavě Davida Earla Burgerta. Posbíral jemu podobné maníky a začal seskupovat plán na zničení pořádku. V jeho nejzběsilejších teoriích očekával dokonce vpád NATO do Montany, a jeho skupina byla údajně připravená i na vpád rudých číňanů (přes hranice s Kanadou). To vše plánovali v malém městečku Kalispel, kde žije okolo sedmnácti tisíc lidí.

Během roku 2011 měl Burgert docela hodně práce - plánoval konec amerického právního zřízení, napadnul dva policisty v průběhu několika měsíců, napadl sousední rodinu, která si zdobila dům (obtěžovala ho ta světla) a nakonec si vyjel na ryby, kde se rozhodnul předstírat svou smrt. Jeho přítelkyně Tracy Brockway zavolala policii a řekla, že David odjel na ryby. "Asi se utopil," dodala. Policie pak na místě, kde jel Burgert rybařit, našla jen auto a připravené násady.
Po čase se zjistilo, že se Burgert u Tracy celou dobu skrýval. Zjistili taky, že Tracy Brockway v té době uklízela v soudní budově, kde potají sbírala informace o budoucích terčích.

V roce 2002 jej zastavili při obyčejné silniční prohlídce dva zástupci šerifa. Ty se Burgert pokusil zabít, a bylo to vyústění všeho, čím Burgert do té doby byl; tyran, velká huba, problémový soused a buřič. Utekl do lesů se svou automatickou bouchačkou, kde se skrýval celou noc, než se vzdal. Když ze sebe u výslechu vysypal celou svou ideu, museli američtí poldové zadržovat smích. Připadalo jim to jako vystřižené ze scénky Monty Pythonů. Úsměv jim však zmrnul hned při prohlídce jeho bytu.

Projekt 7 si svého času vyrobil seznam. Obsahoval jména policistů, soudců a lecjakých ústavních činitelů. Chtěli jednoho po druhém popravit, ale to nebyl ten finální záběr jejich plánu. Chtěli totiž vyvolat paniku; takovou, že by musela být povolána Národní garda, kterou by srovnali se zemí. Věřili, že v dalších státech by našli své pokračovatele a postupně by tak táhli ke zničení civilizace, jak ji známe. Snad takto podobně Burgert své plány vylíčil.
Když policisté vešli do jeho příbytku, našli okolo pětatřicetí zbraní (včetně kulometů), pasti, tlumiče, nějaké neprůstřelné vesty, produkty pro výrobu chemických zbraní a konečně 30 000 nábojů.
"Naposledy jsem slyšel, že pro sejmutí krocana není 30 000 kulek potřeba," pronesl vyšetřovatel jako důvod pro ponechání Burgerta ve vazbě. Policie si pak takové úvahy amerických občanů začala spojovat s minulostí, s Projektem 56, nebo samotným Tedem Kaczynskym, který z Montany rozesílal bomby.

Burgert byl propuštěn v roce 2010, a kde je teď, neví vůbec nikdo. Utekl do lesů. Můžete být jak v Montaně, tak třeba Coloradu. Přežití v nejkrutějších podmínkách mu nedělá problém. V době, kde byl ještě ve vězení, se na Floridě začali ozývat sourozenci Doughertyové (sestra striptérka, dva bratři, mladší z nich pedofil), kteří se po dálnicích naháněli s policií, a přepadli banku. O nich si povím příště.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama