Zpravodaj

9. března 2013 v 9:46 | Milllhause |  Bulharské dny
Co bychom přihodili krom toho, že se na nás valí válka. Jeden by dostal deprési, když si čte české nihilistické servery, které mi nastíní vládu Miloše Zemana (Klause pro chudé), pak se dozvím o Korei a nakonec si přečtu, že se našla nová bakterie, která si na nás sedne, jen co selže všechno ostatní. Dobrá zpráva je, že se v Argentině narodila štěňata, která umí zpívat.

Může třeba kaliforňan dostat depresi kvůli počasí? Ve skutečnosti je průměrný surfař, ale stejně by si za deště chtěl rozbít hubu na pořádné vlně. Chce, aby ho to bolelo. Už mu z toho slunka šibe...protože pěkné počasí navádí kaliforňana k vědomí, že je všechno v pořádku. Že dostal slunce za odměnu. A déšť za trest.
A tak čeká na průtrž mračen, aby vzal své prkno a rozřezal se o dno oceánu potom, co jej z prkna shodí vlna. Chce pochopit, že to není růžové a nežije v ráji. Že bolest nepřestala existovat, i když svítí slunce.

V Bulharsku pokračují protesty a debaty o upáleném Plamenu Goranovi (možný překlad jména je Hořící plamen). V jeho domovské Varně mu byl vztyčen památník a prezident vyhlásil státní smutek na jeho památku; před vztyčením památníku obyvatelé Varny postavili monument z kamení sahající do výše jednoho metru. Jeden z požadavků, které Goranov měl, se splnil - starosta Varny Kiril Jordanov odstoupil. Po upálení (o kterém někteří spekulanti mluví jako o vraždě) byl převezen do nemocnice, kde zemřel několik dní na to a pohřben byl v bílé rakvi.

"Kde je…"
"..taťka byl nestabilní, takže budeš radši s náma," řekl trenér malé Magi potom, co mě odtáhli do opačného rohu kluziště. Daleko od dětí, abych nikomu neublížil, jen sobě. Bulhaři tomu říkají figurno parzalenie, tedy krasobruslení. Myslel jsem si, že se jen sklouznu, zatímco bude Magi padat na prdel, ale najednou se tam objevila ta trenérská blondýna, která mi vysvětlila, že všechno, co jsem kdy na ledě udělal, bylo špatně.
"Je mi jedno, kolik hodin jste nalítali. Je mi jedno, co si o sobě myslíte. Jste nuly!"
"PAUZA!" zařvala a my, začátečníci a vesměs lidé, kterým se klouzaly děti v hale, jsme se k ní sklouzli. Začal jsem se s ostatními učit dělat citróny (pokud někdo tuší, o co jde), a dokonce jsem se zvládl klouzat jen po jedné noze. Nestabilní jako plutonium jsem se chytal mantinelu a sledoval Magi, která se učila rychleji než já. Dneska jde (na rozdíl od mě) už na pátou lekci.

Jo, a na ruce se mi objevila stigmata. Děje se tak několik posledních týdnů, a zarazilo to už 2 (slovy dva) Bulhary. To poslední se mi udělalo dneska na pravačce, kde se jich vůbec objevila většina. Musel jsem naučit dveře respektu a natrhnul jsem si přitom kůži. Je divné, jak často to odřené místo používám, protože se do něj co chvíli opřu. Když se tisknou ruce při pozdravu, je právě tohle to místo, kde se ocitají konečky prstů soupeře. A když dávám ruku do kapsy, je přesně tohle to místo, kde se ruka zastaví, než se vytáhne - tedy to tam nejvíce dře.

V Sofii je dnes slunečno, člověk má chuť vytáhnout kraťasy a sjet vlnu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama