Bulharský samoubijec

5. května 2013 v 19:24 | Milllhause |  Bulharské dny
Jen naivku by překvapilo, že ze státu "živých pochodní" napíšu o další sebevraždě. Vždyť už to ani nikdo nepočítá. Vždyť už se ani neví, kdo se zabil kvůli neprávu v ulicích a šikaně na úřadech, a kdo z vlastních pohnutek. Kdo se naštval, kdo špatně vyspal, a kdo nevymyslel jiné řešení.
Bulhaři tráví většinu víkendového času v obchoďácích ne jen proto, že tam je klimatizace a ne 35 stupňů ve stínu, ale protože je tam zpravidla hodně obchodů. Po takové druhé odpolední už se člověk v obchoďáku ani nepohne, aniž by do někoho nevrazil; většinou do mladého hulibrka, který mi dává pocítit, že nákupní centrum, do kterého vlezl, kdysi osvobodil.
Dneska, tedy v nedělní svátek velikonoční, kdy většina lidí jen jí vejce, jehněčí a chlastá, vešel asi čtyřicetiletý muž do obchoďáku na bulváru Tsarigradsko Šosé, ale neměl u sebe peníze. Vlastně si ho nikdo moc nevšímal. Chlap přejel výtahem do třetího (nejvyššího) podlaží, kde je kino, kupa restaurací, a dětský koutek. Muž tedy došel před dětský koutek a postavil se k zábradlí. Kolem stejného místa jsem za hodinu a půl procházel do práce. Sebevrah se tam postavil, protože to je jediné místo, odkud se dá nerušeně skočit až dolů - nedělal to kvůli dětem.
Děti si vevnitř vcelku nerušeně hrály, jejich rodiče je sledovali, a chlap přelezl zábradlí a skočil dolů. Nahoru neletěl, ale to určitě nečekal. Během pár vteřin se objevil v podlaží mínus dva, kde chodím obědvat do restaurace k-expess (dělají tam české řízky), a rozplácnul se o zem. Byl na místě mrtvý, což taky konstatoval doktor, který se k místu činu přiřítil asi do třiceti minut (což je slušný čas na velikonoční Balkán).
Ještě tři hodiny po pádu tam ten chlap ležel. To už se začal nafukovat a vůbec bobtnat, takže ho dokonce museli nadzvihnout, aby se mu dostali do zadní kapsy, kde měl doklady. Ani jeden ze zprávařských serverů nepsal nic o dopisu na rozloučenou, nebo motivech. Těžko tedy říct, jestli patří k lidem, kteří se v Bulharsku v minulých měsících upálili (jejich počet se zatím zastavil na šesti) a k muži, který se zastřelil asi před třemi týdny před zahradní brankou vlastního domu.
I takhle ponuré může být dnešní Bulharsko.
 


Komentáře

1 Ladycarrot Ladycarrot | Web | 5. května 2013 v 19:43 | Reagovat

*pěkně napsané;)
*promiň, že otravuji,ale mohla by jsi prosím dát hlas LADY CARROT moc děkuji:) http://fuck-diary.blog.cz/1304/devate-kolo-souteze-o-nejlepsi-blog

2 pisutedyjsem pisutedyjsem | Web | 5. května 2013 v 19:58 | Reagovat

Tohle všechno je šílený. Kam až musíme jako lidi klesnout, aby se něco změnilo? Jen doufám, že nebudeme muset kvůli té změně všichni hromadně skákat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama