Ideální stav, Miloši, ..

21. května 2013 v 10:17 | Milllhause |  Bulharské dny
..neexistuje. To mi říkali na střední, tak jsem tomu začal věřit a prohlašovat to na potkání.
"A máme to zdůvodněné," odpověděl mi na to strejda, zahodil motyku a nechal pařez v zemi. Vzdal se nápadu vylepšit si zahrádku, protože starý zatvrzelý pařez prostě nechtěl ven. Protože ideální stav je blbost a utopie, nechal ho tam, a návštěvám říká, že je na okrasu.
Nic moc jiného si nemůžou říkat ani Bulhaři, protože si zřejmě jako jediný národ v historii lidstva zvolili vládu, kterou teprve před třemi měsíci sami sesadili. Na okrasu se tato vláda nehodí, přesto v únoru sesazený GERB posbíral více než třicet procent hlasů, a je tak jednou ze čtyř stran v parlamentu (nezbytné čtyři procenta obdrželi ještě socialisti, turci a ATAKA).
Do centra Sofie se nejdříve nahrnuli lidi, ale nějak jim došla říkanka o ideálním stavu, a tak život pokračuje dál, politici lepí své fotky na billboardy i čokoládové tyčinky, a ČEZ zasílá poštou nehorázné pálky za elektřinu.

Ideální stav neexistuje nejen na Balkáně. Když se tady totiž volilo, a družka zjistila, že její kamarádka jde volit GERB, nepohádaly se a nenadávaly si do krav. Maximálně tak řekly mocné hmm. Když jsem v Ostravě řekl, že volím Karla, poslala mě kupa přátel do hajzlu a nadali mi do cipů, a někteří dokonce i do cypů. A když někdo v Brně řekl, že volí Zemana, zbytek stolu se vzpříčil v sedu a bez nadávek respondentovi naznačil, že je vůl potažmo piča.
Jakoby nebylo jedno, jestli se prezident na ceremonii ožere, nebo tam jen usne.
 


Komentáře

1 blažena blažena | Web | 21. května 2013 v 10:33 | Reagovat

No já si myslím, že ten Zeman je pořád lepší, než KS. Ono ani tak nejde o to chrápání, ale že by podepsl vše, co mu Kalousek hodí.
Nejvíc mě ale štve, jak honem Schwarzenberg rozprodává státní památky, že směnil Lobkovický palác nevyčíslitelné hodnoty za promáčenou parcelu kdesi u lesa v Berlíně. Další se připravuje zámek Štiřín, jasně že ho za státní peníze napřed něchali opravit, aby měl jeho kamarádíček po starostech.
Rozhodně bych ale nikomu nenadávala za to, koho volil, nebo nevolil, i o tom je demokracie.

2 Bea Bea | E-mail | Web | 21. května 2013 v 18:56 | Reagovat

Dobrý pojetí, mě by tohle nenapadlo! :)ale jinak souhlasím s Blaženou..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama