Zápisek chudého cestovatele

13. května 2013 v 9:21 | Milllhause |  Bulharské dny
Cheesburger v McDonaldu stojí všude na světě stejně peněz. Díky tomuhle marketingovému tahu jsem nikdy neměl hlad. V Mnichově bylo první jídlo, co jsem jedl, palačinka s jablkovou přesnídavkou. Od té doby jinak palačinky nejím. Myslel jsem si, že kdo dá na palačinku něco jiného než marmeládu, nakrájený banán a šlehačku zalitou horkou čokoládou, tak to nemá v hlavě v pořádku. Dokonce jsem viděl i lidi, kteří do palačinky nacpali mrkev.
V tom Mnichově jsem jedl i obrovské preclíky a pil tuplák piva v centru města za 6,70 Eur. O den později jsem viděl tu slavnou Olympijskou vesnici, kde kdysi teroristé zavraždili sportovce z Izraele, a pil jsem tuplák piva za 7,20, i když jsem byl dále od centra a pivo ani nebylo tak dobré.
Pak jsem byl v Bratislavě, kde jsem dorazil v noci, a do odjezdu vlaku mi zbývalo pár hodin. Chtěli jsme se tedy napít piva, ale v okolí bratislavského nádraží je vcelku nemožné najít slušně vyhlížející hospodu s jídlem. Takovou, kde bych se nemusel strachovat o některé orgány. Pravidelně sleduji filmy americké produkce a neunikl mi ani Hostel, proto ta paranoia.
Po procházce spíše delší než kratší jsme potkali chlapa, který venčil psa, jak to teď dělám já sám. Řekl, že teda neví, ale že je tady jedna picérka s českým pivem, když půjdeme dál rovně. Šli jsme dál rovně, našli hospodu a pili jsme Staropramen. Fuck me nice and slowly, řekl jsem si. Člověk vyjede do světa, ale nakonec mu nezbude než smočit rty ve Staropramenu, kterému jsem se doma vždy vyhýbal.
Myslím, že ve světě je právě Staropramen nejoblíbenější české pivo. Nevím proč. Marně v Sofii vysvětluji, aby ho nepili. Ale pijou, protože na Pilsner nemají peníze - půllitr stojí tolik, co dva litry chutného bulharského piva. Zato Staropramen si může dovolit i půměrný bulharský ožrala, nebo já.
Pokud jsem někde byl, a nedal si tam pivo, tak jsem tam snad ani nebyl. To je důvod, proč všude to pivo piju.

Co v průvodcích není, je, že v Brašově a Sofii je hromada potulných psů, a centrum Sevilly smrdí po hovnech, ačkoliv tam žádní psi nejsou. V Seville není moc vody a tak ve sprchách teče čůrkem. Městem teče řeka jejíž název jsem nebyl schopný správně vyslovit ani po vícerém zopakování (Guadalquivir) a dokonce tam mají metro. Sestoupili jsme do něj, ale hned mezi druhou a třetí zástavkou došlo k poruše a my jsme byli uvnitř uvízlí jako sardinky v konzervě.
V Seville jsem šetřil (jako všude jinde), a proto mi právě pomohla pobočka McDonaldu, která byla hned vedle řeky. Koupil jsem si pár cheeseburgerů v ceně 1 Eur. Vyzkoušel jsem tam i Burger Kinga, ale tam stál jeden sendvič tolik, co v McDonaldu celé Menu. Proto jsem tak spokojený v Bulharsku. V KFC jsou nabídky dvakrát levnější, než v Česku. Proto se nedokážu ubránit a vracím se tam. A protože je tady levnější i to pivo, líbí se mi tu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama