Konec června

27. června 2013 v 17:27 | Milllhause |  Bulharské dny
U autobusové zastávky, kde vystupuju při putování z práce, se rozprostírá malý palouk. Asi tři týdny zpátky se tam na trávě objevila nasprejovaná červená linka, která jakoby vytyčila prostor pro stavbu. Červenou linku brzy následoval červený provázek, na kterém vlál papír s nápisem nevstupovat. Pár dnů na to tam stál jeřáb, který vyhloubil v mírném svahu díru. Pak následovaly tyče v zemi, oplocení a cedule na plotě.
Takhle to tam stálo asi týden. Pak najednou zmizelo to oplocení a já si řekl, že jsou ty zlodějské poměry přece jen všude stejné, když lidi kradou i celé ploty. Den na to jsem ale viděl podélnou rýhu, která dvacet centimetrů od neviditelného plotu obkreslovala pozemek. Špatně to vyměřili, pomyslel jsem si. Pár dnů na to ale zmizely i ty tyče ze země a naopak se objevila dávno odvezená půda, kterou tam úplně na začátku příběhu vyhloubil ten jeřáb.
Teď je palouk zpět a postupně zarůstá trávou. Asi si stejně jako já říká, co se to tady do prdele stalo. Zdálo se mi to? Nebo nějaký úředník poslal stavaře na špatnou louku?

Pak se v Bulharsku objevilo pitomé počasí, které nám zprostředkovávají pitomé mraky. Kdysi jsem hodně slýchával, jak je Bulharsko slunečné. A že když u nás prší, tady na Balkáně se lidi pečou. Podrobným sledováním oblohy jsem ale zjistil, že když začne pršet v Česku, v Bulharsku se ty chcance objeví do šestadvaceti hodin. Proto po týdnu pařáků máme průtrže, a já mohu opět vesele skákat mezi kalužemi, zatímco v levé ruce třímám pravici naší Magi a pravou rukou mi trhá vodítko s Aryou. Jako zvláštní neforemně propojená hmota se pohybujeme cestou do školky, během které překonáváme křižovatky, parky i blata.

Minulý týden pak přinesl tato zjištění: Číslo bestie je podle nových měření 616, a ne 666, což by znamenalo, že celá pop kultura je založená na špatné cifře. Je to jako by někdo řekl, že nešťastné číslo je 12, a ne 13. V Rusku dokonce v jednom městě zakázali číslo autobusové linky 666, aby se náhodou něco nestalo, i když se náhodou děje beztak všechno.
Návrh auta Volkswagen Brouk schválil samotný Hitler, a snad měl prsty i v tom projektování. Je to tak další zajímavost z cyklu zajímavostí o Hitlerovi. Jako že se narodil ve stejný den jako slavný opilec Barney Gumble, a měl jen jedno varle (oproti Barnymu, které měl v důsledku požití Duffu jen jednu ledvinu).
Údajně není více varlat potřeba; příroda mužům spolu s nefunkčními bradavkami nadělila dvě varlata čistě kvůli estetickým důvodům. Na základě jedné poznámky, co předevčírem Magi vypustila do světa (teto ty máš dvě prsa, stejně jako mamka), mě napadlo, jestli by v případě, že by ženy měly troje prsa, měli i muži tři ruce, odkaď by ta třetí vedla a jak by to změnilo architekturu, nebo některé sporty.
Je to zajímavé, ale pořád nic, co byste říkali holce na prvním rande.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama