Anorexie mozku

24. července 2013 v 16:36 | Milllhause |  Bulharské dny
Kdyby Wonko Příčetný přišel na naše firemní záchody, zaplakal by. Svět totiž od sedmdesátých let udělal krok dozadu, a už se dávno nespokojil s návodem, jak použít párátko. Tehdy totiž existovali lidi, kteří si s ním nevěděli rady. Wonko se tehdy u břehu Pacifiku zavřel do domu a radši nevylézal, protože s takovým světem nechtěl mít nic společného.
Nevím, jestli ještě žije, ale vzpomněl jsem si na něj, když jsem na záchodě v práci našel podrobný návod, jak si umýt ruce. Celý návod se jmenuje Jak si umýt ruce. Hned pod tím je dodatek, že celá procedura by měla zabrat 40 až 60 vteřin.
Lidem, kteří tenhle návod skutečně potřebují, protože dodnes přesně nevěděli, jak by to vlastně měli provést, ale měli zdůraznit, že 60 vteřin je jedna celá minuta. Jinak je to matoucí.
Jedná se o celých 12 kroků, ale ten první krok je označený jako krok nula. Snad protože by jej nikdo nevynechal. Tento krok mi napověděl, že si mám pustit vodu a pod vodou si ruce opláchnout. Dále si mám (to je další krok, krok jedna) do dlaní napustit tekuté mýdlo. Tak, aby to stačilo, říká návod.
Dalších šest skoro až erotických kroků mě nabádá ruce navzájem omývat, osahávat dopředu a dozadu, různě za ně tahat a krouživými pohyby dovést k dokonalé čistotě. Hned potom si mám ruce znovu opláchnout vodou a potom si je otřít do ručníku. V bodu deset je obrázek, jak mám rukou v ručníku zavřít kohoutek a v posledním dvanáctém bodu jedenáct je obrázek čistých rukou, a pod tím uklidňující dodatek, že mé ruce jsou teď v bezpečí.
Anorexie není nic zábavného, ale když někdo, kdo trpí zjevnou anorexií mozku, má potřebu vydat podobnou brožuru, a přilepit mi ji k umyvadlu, smíchu by se jeden nedořezal. Jan Kraus jednou řekl, že v České televizi navrhnul, že pro ně natočí dokument o poště. Jak odeslat dopis, jak ho otevřít, jak čekat ve frontě, a že to má předběžně rozplánované na sto dílů. Myslím, že narážel na podobnou stupiditu. Hodlám tedy vytisknout a připravit kolegům vlastní poradenský cyklus návodů.

Lekce Nula: Jak se vypořádat s funkcí záchodové štětky

1. Jakmile důvod Vašeho příchodu na mísu pomine, vstaňte.
2. Zvedněte sedátko.
3. Připravte si levou ruku na splachovadle a pravou rukou uchopte rukojeť štětky. Nespouštějte splachování, dokud nebudete mít v ruce připravenou štětku. Vemte na vědomí, že časování je kritické!
4. Spláchněte a štětkou pečlivě očistěte vnitřek potřísněného záchodu. Nebojte se přitlačit, pokud se výsledek nedostaví okamžitě.
5. Spláchněte ještě jednou a proceduru opakujte.
6. Opakujte proceduru, dokud nebude mísa čistá a připravená k dalšímu použití.
7. Vraťte štětku do držáku a položte sedátko.
8. Odejděte
 


Komentáře

1 vokurka vokurka | 24. července 2013 v 18:47 | Reagovat

luxusní článek,pobavil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama