Rodinné problémy

5. srpna 2013 v 6:41 | Milllhause |  Bulharské dny
Znal jsem chlápka, co jednou skočil z třicátýho patra. A jak tak padal, tak si v každém poschodí říkal, zatím to jde. Zatím to jde.

Plovdiv je nejstarší město v Evropě (6000 let). Je to taky prý nejhezčí, nejlepší a nejpohodovější město v Bulharsku. Už je to rok, co se tam jeden člověk rozhodnul dvakrát během krátké doby razantně vyřešit své problémy. Protože měl jen jednu práci, ale zato hned čtyřčlennou rodinu, vybral si půjčku 12000 leva. Protože pracoval jako jediný v rodině, a práci měl jen jednu (která ani nebyla dobře placená), zjistil po čase, že na dluhy nebude stačit.
Tehdy se rozhodnul pro další razantní řešení a všechny členy rodiny zastřelil; nejdříve děti, poté manželku a nakonec sebe. Kdyby otočil pořadí, nikdo by mu to neměl zlé. Kdyby utekl, úřady by rodinu zašlapaly do země, nebo ji vyhodily ze dveří přímo na ulici.

Jiný případ je Nikyho rodina. Niky je místní cikán, který má deset let na krku a před sebou krušné roky, protože nepoznal školu ani disciplínu. Myslel jsem, že jeho rodiče sedí na zadku, a prarodiče je všechny živí, ačkoli počet pesů na jejich dvorku neubývá.
Jenomže Nikyho rodiče jsou ve skutečnosti jeho babička a děda. Otce nikdy nikdo nepoznal, a matka zdrhla z domu (už po čtvrté) měsíc zpátky. Okolo druhé v noci vstala, sebrala z poličky nad televizí Nikyho fotku a zatím ji nikdo neviděl. Celou rodinu už to začíná unavovat, protože k tomuhle řešení se Nikyho matka sklonila vždy, když častěji než často začala opakovat, že "Takhle už dál nemůžu."

Další rodina je ta, která mě po příjezdu přijala jako vlastního. Jsou taky originální. Dokonce myslím, že jsem takovou rodinu ještě nepotkal. Třeba jen ta příjmení:
Matka (moje tchýně) se jmenuje Georgieva. Má dvě dcery- moje družka se jmenuje Dimitrova, její sestra pak Zlatkova. Obě mají už vlastní dcery. Dcera družky se jmenuje Spirova, dcera švagrové se jmenuje Kuntevova. Protože na vdavky se ani jednou nedostalo, má každá ženská v rodině jiné jméno, a je jedno, jestli jí je šedesát let, nebo šest let, nebo šest měsíců.
Protože aji v obecenstvu možu sedět voli, matka i obě dcery pár volů potkaly. Zatím ani jedna neutekla, zatím ani jedna nevzala do rukou pistoli. Zatím to jde. Zatím to jde.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama