Leden 2014

Babiččina černá magie

5. ledna 2014 v 20:01 | Milllhause |  Bulharské dny
Tak se tady konečně něco stalo.

Včera se moje družka vrátila domů z práce a co nenašla. Hovno. Přilepené na dveřich bytu, rozmazané na toaletním papíře. Bez podpisu, bez vzkazu, bez toho, aby nám dotyčný objasnil, co s tím máme dělat.
V Bulharsku je 99,99% věřících. To, že vším a všemi hýbe jakási vyšší síla, je bráno jako fakt. Ani já se tomu nebráním, jsem pro, ačkoli do kostela nechodím, Bibli nečtu a nikdy se nemodlím.
Babička z otcovy strany (tedy temná strana síly) pěstuje po léta černou magii. Když matka družky opustila svého muže, tchýně to nenechala jen tak bez povšimnutí. Do jakéhosi hrobu tak dala věci, co matce mé vyvolené kdysi patřily. Co přesně znamená tahle kletba, nevím. Co ale znamená hovno na dveřích, vím přesně.

Hovno na dveřích chce, abychom se rozešli a nedobře dopadli. Zvláštní je, že v Česku je takové šlápnutí do hovna bráno jako dobré znamení. Šlápls do hovna, budeš mít štěstí, to je jasná věc.
Jenže to tak nefunguje v černé magii naší babičky. Pamatuju, že i já kdysi vlastnil voodoo toaletní papír, na který jsem před použitím psal jména nepřátel. Ani jednomu se nic nestalo. Proč? No protože mi nikdo nevysvětlil, že jim to pak mám ještě přilepit na dveře.

Jediná možná reakce je zasmát se a zamyslet nad myšlenkovým pochodem osmdesátileté stařeny, která má motivaci odkulhat tři kilometry, jen aby potřísnila dveře bytu, načež doufá, že věštbu naprogramovala tak dobře, že se další den seberu a odjedu.
Když na dveřích naleznete posraný toaletní papír, můžete udělat pár věcí - na dveře prskněte svěcenou vodu, nad dveře pověste kousek rozbitého zrcadla a pak to vypusťte z hlavy. Když to ale vypadá, že se někdo vydělal před celým Bulharskem, babo raď.