Na fotbale

14. března 2014 v 22:27 | Milllhause |  Bulharské dny
Nedám si říct a pořád fandím, i když je vědecky dokázáno, že komu fandím, ten si ani nemusí nazouvat kopačky; má to totiž předem prohrané.
My doma krom Baníku fandíme Liverpoolu, protože Beatles a Gerrard jsou bezva. Několi sezón jsem ale neměl dovoleno jejich zápasy sledovat, protože bych řekl, že s tak 70% pravděpodobností prohráli, pokud jsem se na zápas díval.
Podle posledních výsledků se tohle prokletí rozšířilo na celý fotbalový orgasnimus. Zřejmě jsem si to měl nějak šamansky léčit, ale to mě nenapadlo. A proto jakýkoli tým, kterému přeji, obdrží tři branky do vlastní sítě po chybách, které normálně nedělá.
Včera jsem zainvestoval deset lvů do fotbalové kultury a zašel si na Evropskou ligu. Co vám mám povídat. Pětačtyřicet tisíců Bulharů, ale pivo s buřtem nikde. Zato všichni jedli taková ta semínka, co se loupou zubama (kolega řekl, že v Rumunsku jsou semínka na stadionech zakázána), takže za chvíli nebyl vidět beton, ale jen slupky, co mi chroupaly pod botama a izolovaly mi nohy od zimy.
Hrál se mač Ludogorets versus Valencia. Valencia provedla tři útoky a dala z toho tři branky. Ludogorets, neboli Bulgari Junaci, byli takových 70 minut zaparkováni před brankou Valencie a nedali nic. Ani penaltu ne. Připomnělo mi to vlastní fotbalové roky (nekopal jsem závodně, jen zábavně), kdy jsem z dvaceti šancí dal jeden gól a to ještě do vlastní branky.
Po zápase jsem se dostal domů akorát na druhou půlku Plzně s Lyonem - co čert nechtěl, jen co jsem se uvelebil v gauči, nasázel tam Lyon tři banány. Radši jsem to vypnul (Lyon pak už gól nedal). Náhoda?

Homer Simpson kdysi sázel proti vlastnímu přesvědčení, protože nevěřil, že Lisa vyhraje hláskovací soutěž; vsadil proti ní a ona se naštvala.
Kdybych ale já sázel proti vlastnímu přesvědčení a vsadil na výhru třeba Chelsea, a ne Liverpoolu, nikdo by se mi vlastně nemohl divit, protože bych tak Liverpool jen podpořil a pomohl jim k vítězství. Nejvíce bych Liverpoolu (nebo Baníku) pomohl tím, že bych jim ze samé lásky přestal fandit úplně. Kdybych v sobě vzal tu sílu, určitě by se jim konečně začalo pořádně dařit, jako za starých časů.
Jestli tomu nevěříte, tak tomu klidně věřte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama