Vše, co jste chtěli vědět o cestování časem, ale báli se vám to říct

30. března 2014 v 8:09 | Milllhause |  Bulharské dny
Elisabeth Clark byla stařena, která kvůli sněti přišla po čtyřicátém roku života o jednu nohu. I když by se mohlo zdát, že jedna taková tragédie by na jeden život mohla stačit, v případě Elisabeth u jedné nohy nezůstalo. V roce 1645 byla totiž upálena jako vůbec první oběť čarodějnických procesů, které v Anglii rozpoutal Matthew Hopkins; samozvaný generál v honu na na čarodějnice, což byl titul, který nikdy nebyl uznán parlamentem, ani lidmi.
Co se neví, je, že tehdy za Lisou přišel chlápek, co si napříč věky nechal říkat Leviathan. A tenhle člověk jí řekl Podívej Lízo. Přišla si o nohu, ale tím ta sranda teprve začne. Co kdybys žila jindy? Za takových tři sta let skončí zrovna jedna válka, po které bude pár let dobře. Že bych tě přenesl v čase a tys mohla učarována pokrokem v technice, nikoli v mezilidských vztazích, dožít v klidu.
Lisa na to kývla a dodneška nevíme, kdo ta první upálená chuděra vlastně byla. Spousta lidí ale ví, kdo byla Lisbeth Clerk, která žila v jednom bloku na Frederik Close, kousek od HydeParku v Londýně; lidi ji tam vídali ve druhé půlce čtyřicátých let a rádi s ní sedávali a poslouchali ji. Tehdy měla spousta lidí spoustu neuvěřitelných historek a proto byla ta její, tedy že si nic nepamatuje, ale ví všechno o životě za vlády Tudorovců, docela klidně přijata.

Lisbeth už pak Leviathana nikdy neviděla. Potkal ho ale někdy kolem roku 3000 jistý Leon Vincenzo, který žil poblíž pláže někde ve středu Itálie. Byl velkým fanouškem vědy. Živil se jako potápěčský průvodce zatopenými částmi Itálie a celý život trpěl mindráky, protože to, co se vymyslet dalo, už se vymyslelo. Velký splín na něj dolehl zrovna, když se slavilo 200 let od posledního lidského vynálezu. Byl to jakýsi omyvatelný toaletní papír spletený z lesterenových vláken (lesteron byl objeven v roce 2345 kousek od Brna).
Leviathan s Leonem jednoho večera dlouho mluvil a řekl mu něco v tom smyslu že Hele, stejně se tady jenom trápíš. Že bych tě přenesl pár tisíc let zpátky, třeba do půlky patnáctého století. Tam si můžeš nových objevů užít dosyta, pokud to teda udržíš v mezích - taky by tě mohli upálit a to já už ti podruhé pomáhat nebudu.
A Leon na to kývnul, přejmenoval se na Leonarda da Vinci, protože tak se shodou náhod jmenovala jeho oblíbená multikulturní skupina, a vymyslel toho tolik, že najednou změnil středověk. Dokonce se musel krotit a některé vynálezy zakopal na jedné zahradě jednoho domu, kousek od města Foggie. Tedy kousek od města, které vídal jako zatopené o patnáct stovek let později. Zápisky se nikdy nenašly.

Jenže tak moc měnit dějiny se Leviathanovi zajídalo a od té doby chodil jen za obyčejnými lidmi, až blbci. Mluvili jsme spolu nedávno dlouho do noci a když si teda ověřil, že neumím na nic hrát a notový zápis jsem považoval za nudnou hru, kývnul mi na ten rok 1961 a Liverpool. Budu tak chodit chlastat s Johnem a Ringem, Stounům jako jediný budu věštit velkou budoucnost a o mobilech ani nepípnu.
Jo, proč zrovna o mobilech?

Totiž dodneška existuje jedno nešťastné video. Jedna z Leviathanových vyvolených byla i Shannona Foxovičová, dívka s šílenou rodinnou historií. Milovala filmy, ale protože každý natočený film od roku 2021 stál za prd, požádala Leviathana, aby mohla být u magického zrodu filmu. Leviathan byl tehdy už starý a unavený. Byla to jeho poslední štace, byl v roce 4058 a Shannonu našel v jednom filmovém archivu, jednom z mála na světě, protože tehdy už lidem přišlo směšné, jak se ve dvacátem, respektive jednadvacátem století lidé dokázali zabavit vlastně jen filmováním nebo vražděním.
A tak ji Leviathan pomohl a přenesl do doku 1920. Žila pod Hollywoodským kopcem a semtam se objevovala v komparsu. V roce 1928 se ale prošla v Chaplinově Cirkusu s něčím, co se v našem věku nazývá telefon, ačkoli ten její fungoval na jiné bázi a dalo se s ním volat i napříč časem. To právě dělala, když ji zrovna zabírala kamera a na přelomu tisíciletí se okolo toho zdvihla spousta pozdvižení.

A kde se ten Leviathan vzal? Ve kterém věku se narodil, kdo mu dal tu moc a proč to všechno vlastně dělal? Tak to mi neřekl.
 


Komentáře

1 hashima hashima | Web | 21. června 2015 v 8:05 | Reagovat

bankovní úvěry :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama