Jak se zbavit předka

10. srpna 2014 v 8:02 | Milllhause |  Bulharské dny
Tři kluci se baví o tom, jak starý byl jejich děda. První říká:"Náš děda byl tak starý, že pamatoval obě světové války." Druhý říká: "Náš děda byl tak starý, že pamatoval i Napoleona." A třetí říká: "Náš děda byl tak starý, že jsme ho museli zastřelit."

Na tenhle kousek jsem si vzpomněl, když jsem se na pivu dozvěděl, jak se to dneska dělá, když staroch doma prudí a peníze na starobinec chybí v rodinné kase. V Bulharsku už na to totiž přišli, i když Bulhaři určitě nebudou jediní, kdo to takhle elegantně umí vyřešit.

Přítel matky mé družky, potažmo budoucí tchán, pracuje na letišti a jen během léta už tam měli dva případy, kdy rodina naložila do letadla dědu, který se v letadle usadil, přežil let a třeba v Salzburku z letadla vystoupil. Jenomže tím to končí. Žádná zpáteční letenka v dědově kapse, žádné kontaky v Německu; jen děda, který neumí slovo německy a nechápe, co se stalo. To už je rodina doma, ale bez senilního dědy. Kšeft za 150 leva.
Jsou rodiny, které rovnou spoléhají na to, že senior nepřežije let, takže navíc dostanou jako takový bonus peníze z pojistky, které dostanou, pokud smrt nastane po dobu letu.

Každým rokem se cítím čím dál míň tupý, a když vzpomínám na to, co jsem někdy v minulosti prohlásil nebo udělal, křivím obličej v bolesti a uvědomuju si, jak tupé to bylo. Jediná světlá věc je, že si každým rokem připadám jako stále menší blbec.
Horší to bude, až si u pozdních narozenin budu nad dortem rekapitulovat životní eskapády a tu se dovtípím, že takový vůl, jako jsem teď, jsem ještě nikdy nebyl. Té chvíle se bojím a snažím se na ni připravit, protože takový moment jednou určitě nastane.
Bojím se pohledů vnuků a vnuček a jejich druhů a družek, když budou už po třetí stejný týden čistit mé posrané prostěradlo a jakmile jim přijde můj důchod, povzdychnou si, že to za ty prachy snad ani nestojí, že by se s tím mělo něco dělat.
Jakákoli cesta okolo letiště mě potom znervózní, a to mám cestování docela v oblibě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama