Kriminální zpráva o Leontýnce z Brtníku

15. srpna 2014 v 22:01 | Milllhause |  Film
Co se stalo Leontýnce před jedenáctými narozeninami? Něco strašného. K desátým dostala od prince Maliny závoj a ani ne rok na to už byla duchem.

Mohl rytíř Vilém Brtník z Brtníku, otec Leontýnky, někoho (Malinu) urazit tak, že by je to oba stálo život? Vilém byl totiž vzpupné povahy a dost divné jsou i okolnosti kolem jeho ženy, která mu zemřela někdy po narození Leontýnky, což on zpravidla suše komentoval slovy: "Žena mi pošla." Tím to haslo.
Dalo by se taky pochybovat o míře jeho vděčnosti. Totiž poté, co mu skřítci postavili střechu, pronesl památné věty:
"Díky. A abyste na nás nezapomněli, alá gibs." A ze skřítků byly sochy. Osudy této rodiny se nakonec nejeví až tolik překvapivé.

Není divu, že Leontýnka skočila po první kytce, kterou jí kdo kdy podal. Vzala ji, aniž by zvážila pro a proti. Teplá krev v těle je samozřejmě fajn, ale sociální zabezpečení pro sirotka, se stovky let starými záznamy, už tolik ne.
Poměry se za čtyři sta let rozhodně změnily a byrokratů spíše přibylo. Navíc, jak řekl Janek, ten původ už se bere jinak, a tak nezáleží na modré krvi, ale spíš na mámě v JZD. Co tedy bude s Leontýnkou po její proměně? Kdo se jí ujme?
Jenže když je člověk u zdi a musí se rychle rozhodnout, jde do toho jako Leontýnka někdy po hlavě; 400 let čekala, tak proč by zrovna teď měla couvnout? Vždyť i stará Brtníková z toho byla celá chorá. A než riskovat, že Janka už neuvidí, vybrala si vlastně docela rozumně.

Každopádně se neví, co se to tehdy na hradě semlelo. Jeden den tam skotačila veselá rodina v brnění, další den bylo po všem. A po rytíři Malinovi se slehla zem.
Takže tahle zpráva nic nevyřešila. Ale aspoň jste si ji přečetli.
 


Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 28. února 2017 v 20:47 | Reagovat

Skvělý...!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama