Bulhaři a fotbal

7. září 2014 v 9:00 | Milllhause |  Bulharské dny
V Sofii chčije a chčije, ale to nikoho neodrazuje vyjít z domu, nechat se pokapat a dojít do práce. Pršet zpravidla začíná, jen co vyjdu z domu. Jakmile v kanceláři konečně uschnu, pršet přestane. Skoro už začínám mít podezření, jestli si ze mě někdo nedělá srandu. Opakuje se to totiž každý den.

Celá Sofie mluví o losu Ligy mistrů. Přijedou si sem zakopat totiž Liverpool a Real Madrid. Nicméně většina lidí spíš mluví o tom, jak debilně se budou prodávat lístky, protože si budeme muset koupit lístek na všechny tři zápasy a až potom odděleně na každý zápas zvlášť (pokud zbudou lístky).
Ale ony zbudou, protože obyvatelé Bulharska krom systému prodeje nadávají i na cenu. Zatímco totiž byla loni na osmifinále Evropské ligy cena 15 leva, teď je nejlevnější lístek za 50 a pěkná místa dokonce za 90 lvů. Marně jim vysvětluju, že v Česku potřebují fotbaloví fanoušci na lístky na podobné zápasy ne 50 lvů, ale celou Zoo. Marně jsem je varoval, že ten prodej udělají takhle, a ne odděleně na každý zápas.
Bulhar říká: "Co mě co zajímá Liverpool? Já chci vidět Real. A na Basilej bych se nedíval, ani kdyby mi hráli na dvorku!"

Pejskař Slavi, který po večerech venčí dvě Huskey fenky, přihodil veselou historku k dobru, kterak jako jedenáctiletý přelezl plot stadionu a zahrál si na sametovém trávníku s kamarády fotbal, než je nachytal hlídač. "Vždyť tady nemůže trénovat ani nároďák, vypadněte!" Mladí fotbalisti tehdy dostali od hlídače přes držku, a tak se v noci vrátili a ukradli všechny tréninkové balóny. O míče tehdy ve čtvrti Slatina nebyla nějakou chvíli nouze.

Ať už se národní stadion Vasil Levski zaplní jakkoli (protože se do Sofie na ty zápasy podle všeho sleze půlka Evropy), sektor A bude alespoň pro utkání s Realem prázdný. UEFA totiž potrestala (bulharsky nakazala) Ludogorets za to, že při utkání se Steauou Bukurešť dělali fanoušci hu hu hu na hráče tmavé pleti. Že těmi fanoušky byli CSKA fans, kteří prostě jen chtěli Ludogorets potopit, je jedno. Dokonce i trenér CSKA řekl, že bude samozřejmě fandit Liverpoolu, čert vem koeficient. Takhle to tady vedou. Když jsem jim řekl, že dva české týmy si podělili letadlo na cestu do Rumunska a zpravidla si v mezinárodních zápasech (právě kvůli koeficientu) dost fandí, jen zakroutili hlavou.

Jo a Ludogorets. To jméno. Tak ludo znamená šílené (angličani by řekli krejzy). Gora je les (Bulhaři mají ve slovníku i to naše slovo les, ale to tady používají jen básníci a já). Takže to je něco jako pomatená hora. To je konečně jméno pro klub.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama