Cikánské léto

15. října 2014 v 18:20 | Milllhause |  Bulharské dny
Ne proto, že by nám ho ukradli (ono totiž nebylo), ale tak v Bulharsku říkají Babímu létu. Babí léto totiž nastalo a je tady takové teplo, jako v tom památném letním týdnu, kdy bylo zrovna hezky a roztomile nám pod balkónem tál asfalt.
V Bulharsku, stejně jako v Česku, byly volby. A protože lidi mohli volit buď Boika "příčinu loňských demonstrací" Borisova, Ataku (radikály), Turky nebo třeba Komunisty, pořádně někteří lidé nevěděli, komu dát hlas. Co napadlo mě, bylo se zdržet zcela. No a to taky většina lidí udělala, protože účast u prvního kola dosáhla 36%. Těžko říct, co je příčina (v Bulharsku se tradičně volí v neděli); jestli opravdu chudý výběr (do parlamentu se nakonec dostalo 8 stran, které spolu musí tvořit napříč koalice, jinak se nikdy nic neodhlasuje), nebo fakt, že nikdo už nevěří ve změnu. Loni se stávkovalo půl roku v kuse a efekt byl nula.

Jinak nám se doma kulatí břichy a už má prý smysl k jednomu z nich mluvit, protože nový člověk uvnitř začal vnímat hlasy z vnějšího světa. Zatím ale má chudák batole plnou hlavu řečí o lepení tapet, praní prádla a ještě teď mu píská v uších, jak jsme ho letadlem vzali se podívat na Moravu. V letadle se totiž při letu na sever cosi stalo, a najednou vám (ale mně) na ruce vybuchly hodinky a v ruksaku nám zase bouchly balíky s kroasány.
"Před bouřkou, když klesne tlak.."

A potom jsem slyšel vtip, jak jdou pan Prdel a pan Hovno do sklepa, kde není světlo. Prdel řekne Vidím hovno, a Hovno řekne To jsme v prdeli. Kolegům cizincům jsem to řekl v pohodě (akorát jsem Prdel zaměnil za Fuck), ale Bulhaři byli o tento skvost ochuzeni. Nemají totiž slovo, které by se dalo požít na obojí. Škoda.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama