Novinář Milllhause

16. listopadu 2014 v 11:20 | Milllhause |  Bulharské dny
Zajímavost o Švédsku:

Ve Švédsku jsem taky nebyl, ale vyrostl tam kolega. A tenhle kolega spal v létě jen každou druhou noc, protože v létě se nad Švédskem snáší tma jen na tři hodiny denně. Lidi tak trpí nespavostí a některým to leze na mozek.
Horší je to v zimě, kdy jeho přátelé třeba čtyři měsíce nereagují na podněty jít na pivo. Lidi tak trpí depresemi a některým to leze na mozek. Proto se tam lidi tak rádi sebevraždí, proto tam lidé mají tak vyvinutý smysl pro dobrý černý humor.

Ale zpátky ke zprávám z domova:
Bulharsko bylo včera na nohou do pátého kola. Bulhar Kobrat Pulev vyzval Klička a dvakrát si sednul na zadek, ještě než dostal úder do oka, které oteklo tak hbitě, jako se Pulev sklátil definitivně k zemi.
Co se mi ale líbilo, že sjednotil na pár dní Bulhary - o zápase se mluvilo v práci, na zastávkách, v taxících a v neposlední řadě v televizi. Dokonce nad Sofií lítala cesna s praporkem Pulev ŠAMPION.
No, nedopadlo to.
Bulhaři se tak alespoň radují z úspěchu desetileté holčiny, která se jmenuje Krasia, protože se umístila na krásném druhém místě v Eurovizi. V té dětské.
A taky jde do finále VIP brother, kde nalezly bulharské celebrity a neustále se uvnitř hádají, kdo že to posral mísu a proč to někdo neuklidí.

Jinak je tady život tradičně obyčejný až na upálení se fotografky před prezidentským palácem, která tak chtěla zareagovat na útlak občanů vlastní vládou. Prezident neodstoupil, ale na zdi paláce nechal pověsit hasicí přístroje.
Není třeba žít ve Švědsku, aby bylo na světě temno.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama