Cestou na svatbu

19. února 2015 v 17:16 | Milllhause |  Bulharské dny
Dneska jsem si přečetl, jak dostal ženich cestou na vlastní svatbu epileptický záchvat a místo na obřadu tak skončil ve špitále. Nevěstě se už ale celé to hromadné seskupení rušit nechtělo a tak si vzala jednoho ze svatebčanů. Ten člověk si určitě poslední dny a týdny před svatbou mapoval, co všechno se může pokazit; jestli se rozvedou jeho chybou, nebo její. Jestli někdo na svatbě vytáhne pravěk, nebo jestli třeba neobjednali málo jídla. Měl strach, ale úplně k ničemu.

Kolega se zamyslel a řekl, že to je jedna ze situací, kdy s tebou Bůh vyjebe hned dvakrát jedním jediným klackem pod nohama. Jenomže jsem se zamyslel i já, a napadlo mě, že jestli s tím měl Bůh co dělat, udělal to jen pro to, aby tomu chlapíkovi zachránil kůži; představa, že by se dal dohromady s ženskou, která si vezme někoho jiného jen proto, aby nemusela čekat, tak..

Víte, ono se to tak nakonec stejně asi nestalo. Vzala si beztak toho pravého a epileptický záchvat dostal svědek; překladatel to ale spletl, protože věděl, že svědek s nevěstou spolu kdysi něco měli. Nebo to opravdu byl ženich, kdo byl epileptik a opravdu dostal záchvat cestou na svatbu, ale z nemocnice se už nevrátil, takže po roce čekání si nevěsta vzala toho, kdo před rokem náhodou na té svatbě byl.
Kdyby to ale napsali takhle, tak by tu zprávu nikdo nekoupil, já bych neměl co seškrábat v pracovní době a ani vy byste si nemohli tak dobře počíst..
 


Komentáře

1 yuki yuki | 28. února 2015 v 12:52 | Reagovat

Ja už fakt neviem čo mám napísať. Tvoje články sú fakt zaujímavé :D Často a nad nimi pousmejem, ale aj zamyslím. To ako to podávaš je úžasné. :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama