Noční můry

10. února 2015 v 8:26 | Milllhause |  Bulharské dny
Myslím někdy zbytečně až hodně dopředu, to se o mě obecně ví. Že hodně myslím. A protože proč nevidět věci černě (na bílém), objevil jsem v sobě nový strach. Irving jednou popsal, jak se otec rodiny tak moc bojí o zdraví své rodiny, že ji začne všemožně chránit, ale samozřejmě to začne časem přehánět, až je to vlastně on, kdo svou rodinu terorizuje. Když na to tak myslím, tak něco podobného může klidně hrozit i nám.
Někdy, když mi bylo asi patnáct, šla moje drahá máti na jeden pokec s kamarádkami. Řekla, že se vrátí okolo deváté, jenomže okolo desáté porád nikde nikdo. Mobily tehdá ještě nebyly v takovém rozpuku a volat do hospody kontrolovat vlastní matku se mi taky nechtělo. Čekal jsem tedy u okna. Pamatuju, že když konečně dorazila domů, tak jsem na ni křičel, že tohle ať si víckrát nedovoluje. Podobně jsem to zkoušel i na sestru, když byla v pubertě, ale ta si z toho (naštěstí) nikdy nic nedělala.

Co se ale stane, až Magi chytne rapl, a dovede domů chlapce, který nikdy nemluví, nebo chlapce, který mluví zase hodně, ale o věcech, které nerad uslyším, jako je jet na šňůru kapely El Muerto Cerebro. Takový název se bude Magi hrozně líbit, jenomže já si ho přeložím a internetu a zjistím, že to znamená Mrtvý mozek. Jak budu v těch letech spát? Co když domů nejenže nepřivede chlapce, ale třeba ani nepřijde sama?
Proč jsem na to vlastně začal myslet. No protože mi tento týden Magi vysvětlila, jak to v současnosti chodí ve školce, kde má kluka. Pardon, dva. Nejdřív se totiž dala dohromady s Ivem, ale pak přišel Kaloyan, který..
"..mě sbalil na plavání," řekla Magi. Sbalil, řekla klidně. "A potom přišel Kalin, jestli chci být jeho holka, ale řekla jsem mu Čoveče to už asi ne, dyť už mám dva kluky.." Z pusy mi tak vyklouzla rada, které bych se ještě před deseti lety skoro příčil. Řekl jsem ji, že nemusí hned každému kývnout.
"Trochu je podus," radili jsme. "Řekni jim Něco mi přines a uvidíme.." Buď třeba mrcha, ale chraň se!

Když bude Magi v zaječích letech, bude Emě asi deset a bude ráda starší sestru kopírovat a chodit v jejích šlépějích. Nebo se o to bude snažit. To už se samýma nervama nevyspím vůbec.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama