Vlastní embéčko

27. února 2015 v 17:24 | Milllhause |  Bulharské dny
Nedá se to zastavit, bulharské dny se dnes nezastavitelně změnily a budou už jen tůze fotrovské. Na svět přišla Ema M.B. Přikutálela se se svými čtyřmi kily a dvaapadesáti centimetry a rozhodla se vše změnit. Co se teď vlastně stane, napadne prvootce. A neví to. Ale asi nás bude hodně dlouho malá Ema těšit. Potom nás zničehonic překvapí, když najednou poprvé sama vyleze z postýlky a začne na všechno sahat a legračně rozbíjet či polívat.
Jakmile pochopíme jak na ni, pochopí ona jak na nás. Potom vyroste. Vůbec si nebude pamatovat, že když se narodila, bylo v Sofii chladno, místy oblačno až slunečno, a v těch jasných chvílích na slunci teplo. Že se toho dne Arya nepochcala v kuchyni, ale hezky to vydržela a vůbec celý den poslouchala. Že když jsem domů přijel z nemocnice, kde ona spolu s drahou svou máti ležela, tak jsem šel vyvenčit Aryu a hned dva lidi mě cestou zastavili a ptali se na ni. A hned mi gratulovali a říkali, jaký to brambor.
Že jsem toho dne vypil sám se psem litr piva a povečeřel tu rybí pomazánku, kterou do ni budu cpát až do jejích osmnácti a mnohokrát při tom opakovat, že to je moje nejoblíbenější pomazánka, a ona bude jen přikyvovat, opatrně přežvykovat a útrpně sledovat máti, která jen pokrčí rameny.
Třeba se i pousměje, když jí řeknu, že dva týdny před jejím porodem se ke mně dostala knížka, kde se píše jak vážit slova a neříkat dítěti různé zmatené příkazy, které dohromady nedávají smysl (buď normální!), ale protože jsme je všichni v dětství slýchali, nějak jim pořád věříme. A bude se smát, protože i když budu vědět, co ji říkat a co ne (přesně jak se to psalo v té knížce), tak na to stejně hned zapomenu ve chvíli, co se mi jako jednoroční vyblije na mobil, nebo co se mi jako šestnáctiletá pro změnu vyblije na boty; třeba ve chvíli, kdy ji budu vyzvedávat v pět ráno z diskotéky, aniž by si to další den ráno pamatovala.
Bude chodit ke mně do pracovny, protože já bych hrozně rád měl jednoho dne pracovnu, kde začne všechno uklízet a čistit a ptát se, jak se mám. Já jen vyslovím slovo kolik a ona mi hned na to řekne sumu. Poučená starší sestrou (která mě v té době bude mít už deset let omotaného okolo prstu) mi dokonce sdělí důvod, který budu chtít slyšet, jako jít si koupit nové květinové šaty až po zem, nebo knížku, nebo třeba lístky na koncert symfonického orchestru.

Ale úplně nejlepší bude, až se vyblbne. Bude jí tolik, kolik je teď mně, bude veselá, přímá a bude se mnou chodit posedět na pivko.
 


Komentáře

1 yuki yuki | 28. února 2015 v 12:42 | Reagovat

Krásni článok, páči sa ako si to podal. Je to fak úžasné, dojalo ma to a rozosmialo zároveň.

2 klay thompson klay thompson | E-mail | 31. května 2015 v 23:11 | Reagovat

Dobrý den,

  Založili jsme na pomoc lidem potřebuje pomoc, nabízíme půjčky ve výši 3% úrokovou sazbou, jako jsou například finanční help.So pokud se chystáte do finančních potíží nebo máte jakýkoliv finanční nepořádek, a potřebujete finanční prostředky k zahájení svého podnikání, nebo budete potřebovat úvěr uhradit svůj dluh nebo splatit účty, start pěkný podnikání, nebo jste zjišťují, že je těžké získat kapitál úvěr od místní banky, prosím, kontaktujte nás na e-mailu: klayfirm11@yahoo.com

Jste poradit vyplnit a informací návrat pod ..

     ÚVĚR PŘIHLÁŠKA

      Jméno žadatele:
      Požadovaná částka:
      Doba trvání úvěru:
      Země:
      Zaměstnání:
      pohlaví:
      Věk:
      Telefon:
      Měsíční příjem:
      Účel úvěru:

      Prosím, kontaktujte nás na e-mailu: klayfirm11@yahoo.com

      Čeká na vaši odpověď.

   MR Klay Thompson

3 dorris wood dorris wood | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 9:49 | Reagovat

URGENT ÚVĚR NABÍDKA PLATÍ TEĎ.
Ahoj,
Jmenuji se Dorris dřevo a já jsem se oženil, jsem si jistý, Ohio, Spojené státy americké
V posledních 5 měsíců a skutečný úvěr společnosti Hledali
Mám plnou důvěru v nich, a nakonec jsem měl hodně podvodníky
dny, vzali mé peníze, aniž by něco na oplátku
Doufám, že jsem zmatený a frustrovaný, byl zabit, a
zdá se být velmi
To je obtížné pro mou rodinu, já nechci dělat nic
Úvěrové společnosti na internetu, tak jsem šel půjčit
nějaké peníze
přítel, a řekl mu, že bude schopen pomoci
jakákoli částka úvěru, který mi může pomoci vědět úvěr
společnosti
to bylo jen, že je třeba velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%
úvěr, mě režíroval o tom, jak žádat o půjčku
E-mail mi je, řekl jsem,
jako jsou: (luckyloans19@gmail.com), nikdy jsem věřil v
ale já jsem se snažil, a já
Největším překvapením úvěru do 24 hodin, nemohl myslet,
Bohatý a šťastný znovu, a dát úvěr Bohu
Jsem ocenění
Tato oblast má stále všechny tyto společnosti, jako jsou podvody,
Prosím o radu, a vše, co potřebujete úvěr jít
(luckyloans19@gmail.com) selhat, a nikdy
změnit svůj život a moje.

4 Mr.Trinity Ruby Mr.Trinity Ruby | E-mail | Web | 25. června 2016 v 1:57 | Reagovat

URGENT ÚVĚR NABÍDKA PLATÍ. TEĎ
Vážení žadatelé o půjčky. Jsme certifikováni půjčku věřiteli, které nabízejí půjčky lidem, kteří potřebují úvěry. Dáváme z úvěrů za účelem obchodních investic, daní, dluhu, směnky atd S přijatelnou nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%. Chcete začít podnikat a potřebujete kapitál? Vaše pomoc je konečně tady. Dáme vám všechny zásluhy ve výši levného a jsou přístupné pouze 2% ročně, kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím trinityloans24@gmail.com. Jsme certifikováni, důvěryhodné, spolehlivé a účinné.
DÍKY.
Trojice RUBY SIGNS úvěru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama