Konspirátor amatér

25. března 2015 v 13:57 | Milllhause |  Bulharské dny
Co když je facebook součást vládního programu? Sledování lidí přece nikdy nebylo jednodušší, když na sebe teď každý všechno rád vykecá. Mohlo se klidně stát, že třeba ve slavné CIA nebo dnes populární NSA někdo na ranní poradě zmínil, že lidi se rádi před druhými předvádí a hlavně o sobě rádi poslouchají. Tohle prý vylezlo z jedné mašiny jako zpráva o současném stavu věci.
No jo, ale co s tím budem dělat?, řekli si. A pak se na večerní poradě pár chytrých hlav dalo dohromady a vymyslelo historku u mladém vynálezci, pro jeho roli vybrali harvardistu a za mlčení mu štědře zaplatili, a dali dohromady program, který umožní vysledovat 600 miliónů lidí během pár vteřin a který všichni ti lidé přijmou s otevřenou náručí.
A tak se to stalo. Lidi se cítí bezpečně, protože můžou kdykoli svůj profil vymazat; profil, který ale kdykoli mohou restartovat, takže vlastně zmizelý nikdy není.
Co si na nás vymyslí dál?
 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. března 2015 v 16:04 | Reagovat

No ale v podstatě stejnou informaci, jako můžu napsat na facebook, můžu napsat do dopisu pro úřad vlády. A nikdo nikoho nenutí prozrazovat osobní údaje kdekoli (leda krom adresy při online nakupování, ale když bych nechtěla, pořád to můžu nechat poslat jinam). A už vůbec nikdo nikoho nenutí registrovat se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama