Ženský měsíc

5. března 2015 v 9:24 | Milllhause |  Bulharské dny
V Bulharsku začal Březen. Nikdo mu tak neříká. My, bulhaři, mu říkáme ženský měsíc. Vždycky jsem myslel, že to je snad kvůli proměnám počasí, ale docela nedávno jsem v tom názvu objevil nový smysl. New meaning. Pravidelný čtenář ví, co se mi stalo. Stala se mi dcéra. Nový smysl tak pro mě bude mít i věta Dyť je to něčí dcéra.
Přemýšlel jsem vybudovat nový záchod, který mi bude říkat pane. Už za pár let bude totiž problém se po ránu vysrat. Za malebných zvuků těla si v klidu a míru posedět, bez toho, že by mi mohl někdo zavolat, nebo mě mohl o něco požádat. To se změní a na dveře tak bude postupně klepat velká, menší, nejmenší nebo chlupatá.
Abych zbytečně nepanikařil, dala mi moje družka pod nos časopis, který vzala v jedné nemocnici pro těhotné lidi. Jeden článek pojednává o tom, jaké to mají v životě muži, kteří mají doma samé baby. Všichni byli nadšení, nebyl z toho cítit albundovský komplex. Holky se o své pány domu podle všeho starají, vaří jim, stelou a různě se okolo nich točí. Nepsali tam ale, kde ty rodiny žily. Jestli v domcích a relativním bezpečí, nebo v panelácích, ve čtvtém patře, zatímco v tom třetím žijí dva bratři a v prvním ještě další dva bratři. Každá dvojka bratrů ve věku jedné z dcér.

Svěřili jsme se s družkou a zjistili, že samotným se nám funguje těžko; když je ona na jednom ze svých pobytů v nemocnici, já nemám co jíst. Když je jí těžko, nemá ji kdo rozveselit a když je těžko nám oběma, potřebujeme Magi a teď už i Emu, aby nám řekly Stiga gluposti! Dost s těma kravinama! Jsme jako čtyři dílky puzzle, na které močí a kadí náš pes, a nejrůznější vlivy ho budou chtít rozebrat. Když se to ale zalaminátuje a pověsí na zeď, tak by to mělo vydržet.

Ženský měsíc se dnes ukázal v plné kráse. Po včerejším azurovém nebi a deseti teplých stupních nám dneska nadělil sněhovou vánici. Ta potvrá pár dnů až do neděle - to bude zase teplo a slunečno. Mezitím bych to viděl na nálet včel, které spadnou k zemi další den spolu s narychlo rozkvetlým listím. Všechno to zasype ranní sníh, který odpoledne roztaje a nechá se zvláčet prudkou oblevou sucha. Podobně to prý probíhá v hlavách půlky lidí a odtud ten název.
 


Komentáře

1 Zita Zita | Web | 5. března 2015 v 9:36 | Reagovat

Tak tohle jsem netušila, že březen je ženský měsíc. taky nám ráno sněžilo, něco málo...

2 yuki yuki | 11. března 2015 v 12:13 | Reagovat

Zaujímaví článok, zase viem niečo nové :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama