Čtyři hodiny?

9. dubna 2015 v 19:31 | Milllhause |  Bulharské dny
Protože se mi narodila dcerka, stávám se měkkým a lecos mě dojme. Proto i tento blog bude měkkým.

Pamatuju, že Hugh Grant hrál v jednom filmu chlapa, který si celý den rozkouskoval na patnáctiminutové jednotky. Vysvětloval v něm potom, že zatímco čištění zubů mu zabere jednu jednotku, hezké ženě obětuje hned tři jednotky. Jak je ten den po tom rozcupovaný na kousky, najednou není na nic čas. Arnold Schwarzenegger pak jednou řekl, že pokud chcete mít na něco čas, vstávejte v šest ráno a ani o minutu později. What's the point of waiting, řekl.

No, proč o tom mluvím. S příchodem Emy do našich životů se každý den proměnil na cyklus strojově přesných a mučících čtyř hodin. Najednou začal čas utíkat docela splašeně, jako bych ho snad něčím urazil. Ačkoli dle rad Arnieho vstávám v šest ráno, najednou je deset, ne vlastně dvě, to už je šest?, jde se koupat, ty vole zas deset.
Malá mezitím sní litr mlíka, vykadí ho celé kilo, několikrát si říhne, vydá spoustu zvukomalebných zvuků, u kterýchžto se mi vždy zastaví srdce, protože i když jsem ji dvěma polštáři podepřel hlavu v bok, tak ona ji stejně nějakým prapodivným způsobem zvrátí a zrovna v tu chvíli se rozhodne blít.

Lidí, kterým byl dopřán pobyt ve vazbě, se ptají, jak ten oceán času bez jakékoli náplně zvládají. Jenomže ti lidé neví, že v té místnosti budou třeba dva roky. Žijí v periodách dejme tomu šesti týdnů, kdy se koná další stání u soudu, kde se dozví, jestli můžou domů, nebo ne. Nemyslí tedy na to, co bude za půl roku, ale vždy jen na to, co bude za šest týdnů.
My myslíme jen na to, co stihneme během čtyř hodin. Nakrmit, říhnout, škytat, pít vodu, říhnout, nechat ji koukat, zpívat, uspat, dvě hodiny čekat, nakrmit, říhnout, škytat, pít vodu, spát, blít, nakrmit, koukat, zpívat, pít vodu, říhat, koupat, sušit, prdět.

Když jsem byl dítě (tedy vzrůstem), čas se nekonečně vlekl. Ale od nějakých osmnácti dvaceti nabral obrátky a je každým rokem rychlejší. Od té doby, co můj život řídí Ema, která na plyn dupla se vší vervou, tak už někdy nevím, co je za den. Za nic na světě bych to ale nevyměnil.
 


Komentáře

1 Kata Black Kata Black | Web | 11. dubna 2015 v 0:54 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem Vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

2 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 9:10 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama