Vyčůraný gen

20. května 2015 v 12:20 | Milllhause |  Bulharské dny
Osudy na křižovatce (Съдби на кръстопът) je původem maďarský pořad, ve kterém televizní štáb sleduje osudy lidí, kterým se stalo něco (tedy podle nich) neobvyklého. Jedná se hlavně o spory v rodině, kdy matka upřednostňuje jedno z dvojčat, nebo dcera přijde domů s tím, že ji ve škole šikanují, nebo ženě zemře muž, ona dostane od pojišťovny peníze, pomalu se vzpamatuje, najde si dalšího chlapa a po pěti letech se nebožtík vrátí do vlasti, protože doopravdy neumřel, ale jen utekl kvůli problémům s daněmi.
Kamera je tak u toho, kdy probíhá rodinná hádka, načež se každý z lidí postupně svěřuje na kameru. "Vůbec neposlouchají, co říkám," říkají často. Jeden díl trvá asi hodinu a běží to dvakrát týdně.

Co ukázal poslední díl? Že Boží mlýny (nebo tomu říkejme policie Karma) melou někdy úděsně pomalu a jen čekají na ten správný moment, kdy jejich direkt zasáhne až to obzvlášť zabolí.
Mulat. Takové dítě se narodilo bílému policajtovi a bílé účetní. Protože to byl policajt, rychle si spočítal, že něco není v pořádku. Případ byl jasný, ačkoli ho jeho žena zapřísahala, aby jí věřil, že ho přece nikdy nepodvedla. "Vůbec mě neposlouchá," říkala do kamery.
Policajtův pohár trpělivosti přetekl, když vypátral, že náhodou jeden mulat pracuje v manželčině firmě. Tato náhoda zapříčinila, že tento kolega má dnes docela novou čelist. Policajt ho záhy po svém zjištění navštívil a rozmlátil mu hlavu. Policajtova matka (jak to tak bývá) nezůstala pozadu a snaše mezitím vynadala do děvek.
Novorodička vůbec nerozuměla tomu, co se stalo. Opravdu manželovi nezahnula a tak dohnala muže k testům otcovství, které to nakonec potvrdily. "Nerozumím tomu," říkal policajt, koukaje na výsledky testu a číslo 99,9%. Porozuměl tomu nakonec až jeden z doktorů, který řekl, že může jít o gen z generace zpět, protože takový gen klidně na svou chvíli počká a může se objevit i ob jednu generaci.

Policajt, v té době už postavený mimo službu, začal šátrat ve věcech svých rodičů a našel jednu fotku, na které byla jeho matka vyfocená s usmívajícím se mulatem. Fotka byla pořízena ještě za dob matčiných studií. Ukázalo se, že se tehdy s mulatem významně přátelila, ale potom se rozešli. Ona si pak našla policajtova otce a vdala se za něj. Tajemný mulat z fotky ale jednou do města zavítal na jednu konferenci a při té příležitosti se s policajtovou matkou sešel a intezivně si spolu zavzpomínali. Z téhle noci vzešel syn, který dospěl a stal se policajtem a na matku jednou uhodil tak, že se mu s pláčem přiznala. "Tvůj otec není tvůj otec," řekla.
Tahle jedna nevěra tak policajtovu matku (která si tehdy u porodu jistě velice oddychla, když se narodilo bílé dítě) kopla do zadku až po třiceti letech. To člověk (ne)vymyslí.

P.S.: Díky Martinovi za opravy. Nevymyslel to život, ale scénarista kdesi v Maďarsku. Bulharský scénarista to pak upravil, ať to sedi na bulhary.
 


Komentáře

1 Lisi Lisi | Web | 20. května 2015 v 13:02 | Reagovat

Podobný příběh byl i v Kriminálce Miami.

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. května 2015 v 14:11 | Reagovat

[1]: A také v Kriminálce Anděl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama