Goi Goi

5. června 2015 v 16:37 | Milllhause |  Bulharské dny
Čím víc pláče, tím víc se začíná i smát, jakoby to šlo ruku v ruce. Malá Ema se naučila chápat, jak s námi mávat. Každý den pokračuje ve čtyřhodinovém rytmu jídlo/škytavka/koulení očí/spánek a bojem o dudlík. Když najednou dudlík zmizí z úst, praští hlavou o postel a nos zaryje do polštáře. Taky křičí a řve na mě. A bije mě. Až když ji nastavím druhou tvář a praští mě i do ní, uklidní se a třeba se i usměje.
Někdo, nevím, kdo to byl, řekl, že to, co si myslí rodiče, není zase tak podstatné. Zákon stanovuje teprve názor starší sestry. S trestem od rodičů se každé dítě vypořádá celkem snadno, ale pokud svým chováním zklamu starší sestru, je to malér. Ema se na moudřejší a větší Magi dívá tak, jako malíři na strop sixtínské kaple.
Narodila ses v pátek, a tak, aniž bych přestal být bláznem, jsi mi z toho dne udělala svátek.

Zkoušel jsem ji uspat přejížděním papírového kapesníku po obličeji, nebo lehkým sjížděním prstu mezi obočím až ke špičce nosu. Ignoruje to. Tak jsem to na ni zkusil s klasikou, tedy klasickou hudbou, jejížto sbírku jsem si sesbíral. Poprvé to zabralo (ačkoli netuším, jestli usnula nudou, nebo ji Bachové a jiní opravdu uklidnili), ale podruhé nejevila pranic žádné nadšení pro věc, a to už bylo kolem jedenácté večír, kdy měla za sebou několik probdělých hodin.
Nakonec na Emu nejspolehlivěji zabírá kočárek, ať už na procházce v obýváku, nebo v terénu lokálních parků. Sám to nechápu; když by mi někdo házel s lůžkem, asi by mě to naštvalo. Malou Emu to ale uspí, ačkoli prokázala, že se jinak umí nas..štvat dost snadno. Nedávno jsme přišli domů tak akorát na čas, aby začala jíst. Ale protože jsem se trochu opozdili, začal virvál. Nic ji neutišilo, že měla mlíko u pusy; už jej nechtěla. Bylo tam prostě pozdě.
Začíná nás taky ohromovat zcela novými slovími. Když už má dost v žaludku, ale vidí, že ji nepřestávám cpát flašku mlíka do úst, začne se svým nejnejnejnej.. Když naopak Emin žaludek kručí hladem, dává na vědomí své mocné gói. Gooóóóóói! Gojgojgoj. Takže si zatím moc nepokecáme.
Nebude to dlouho trvat, než začne omakávat cokoli, okolo čeho projde a zkoumat nerozbitnost různých předmětů. Když je nebude moci rozbít, pokusí se je rozkousat. Pokud vydrží i tenhle test, získá daný předmět konečně Emin respekt a tak jej pokreslí pastelkami na znamení úcty. Sbíráme na to síly.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama