Ok, čivava

22. července 2015 v 15:20 | Milllhause |  Bulharské dny
Někdy to chce přestat jít s davem, rutinně přijímat vše, co přijde, a trochu se zamyslet. Jako to udělal Chandler v Přátelích, když upozornil na to, že kačer Donald nikdy nenosí kalhoty. "Proč teda nosí ručník okolo pasu, když vyjde ze sprchy?" A proč ve filmu Sám doma měli v kuchyni ve dveřích vchod pro psa, když neměli žádné zvíře?

Dneska jsem jedl zdravě a koupil si Hot Dog. Proč se Hot Dogu říká Hot Dog? U nás tomu říkáme Párek v rohlíku a já myslím, že ten název dost jasně vystihuje produkt. Když si totiž někdo, kdo to nikdy nejedl, na jídelním lístku přečte Párek v rohlíku, má potom poměrně jasný obrázek toho, co dostane.
Když si ale poprvé na jídelním lístku přečtete Hot Dog, určitě se minimálně zamyslíte, co vám donesou. Poručit si třeba v Číně jídlo Hot Dog je o držku, protože můžete na papírovém tácku dostat čivavu. Ono takhle to jméno zřejmě vzniklo, i když o tom existuje několik teorií. V devadesátých letech 19. století totiž v Americe panovaly jisté obavy, z čeho to maso je a tak tomu sarkasticky začali říkat Hot Dog. Kdo ale párek v rohlíku vymyslel, je jasné - Němci. Tehdy mu říkali dachshund a jedli to tam ještě předtím, než Kolumbus přijel do Ameriky.

Ok. To slovo používá hodně lidí proudících v davu, protože je asi tak krátké a ulehčuje život. Proč ale zrovna OK? O k. Na vzniku tohohle souhlasu se taky nikdo neshodne. V Anglii ale měli jednou Občanskou válku (dokonce dvěstě let před tou americkou) a traduje se, že přímo tam slavné ok vzniklo. Nejlepší zpráva na konci každého válečného dne totiž byla, když mohli zaznamenat, že nikoho nezabili, protože Angličané nechtěli zabíjet jiné Angličany. V takovém případě zapsali 0 killed. A odtama už to šlo snadno.
 


Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 22. července 2015 v 18:25 | Reagovat

Ohledně párku v rohlíku- samotné Hot dog je jakýsi ekvivalent k citoslovci Wow! (také se píše s vykřičníkem). Jen nevím jestli je to americká nebo australská angličtina a také jestli to vzniklo až po tomto pokrmu nebo před ním. Nic není tak jak se zdá. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama