Rána v plném domě

9. července 2015 v 9:45 | Milllhause |  Bulharské dny
Tak se nám narodily štěňata. Ačkoli nám doktor řekl, že jich bude šest až osm, nakonec Arya vrhla jen tři. Veterinář říká: "Já tu nejsem proto, abych ti řekl, kolik štěňat čeká. Já tu jsem od toho, jestli je čeká. Jasné?" Doufali jsme v širší škálu barev, protože naše huskey Arya je hnědá, kdežto její nabíječ byl černý. Čekali jsme hnědé, černé a bílé kulišáky, ale nakonec máme jen negříky, což je paradox, protože to jsou vlastně Áryjci.
Ráno mě tak probouzí křik. Nejdřív musím identifikovat původ. Jsou to psi, dítě nebo snad někdo někoho vraždí? Většinou to jsou ale psi. Tři štěňata vřeští, protože mají hlad a nedaří se jim se přisosat k zadku. Arya vřeští, protože vřeští štěňata. Mezitím, co psům v kuchyni vysvětluji, kde je svízel, ozve se nový křik. Běžím tak zpátky do ložnice, kde se vzbudila čtyřměsíční Ema. Ta se rozhodně nenechává zahanbit psí rodinou a hází po mně jedním decibelem za druhým. Následuje krmení, venčení a nějaký hlas vyčuhující zpoza všeho ostatního.
"..hlad.."
"Cože?"
"Mám hlad," říká sedmiletý člen našeho rodinného sdružení. Jaktože má hlad v šest ráno, podivím se. Zkontroluju demonstrativně hodinky a vidím, že je devět. Jak to, sakra? Rychle mažu chleby, smažím vejce, zalévám mlékem ovesné vločky a utíkám se skrýt do práce.

Pamatuju jednoho svého kamaráda, který žil sám a moc si to pochvaloval. Jednou jsem šel k němu na fotbal a když jsme spolu vcházeli k němu do bytu, zarazil mě nějaký zvuk. "Zapomněl sis vypnout televizi," říkám mu. Opáčil, že ji nechává zapnutou schválně, protože nemá rád, když musí po celém dnu v práci vcházet do tichého bytu. Tak mu tam ta televize hraje celý den. My se teď doma každé ráno nalézáme v opačné situaci.
Někdy tak nevím, jestli ještě spím nebo bdím, ale to je v ceně. Když vzpomenu na noci a rána ze začátku týdne, kdy jsme skoro nespali, protože jsme prostě nechápali, jaktože Arya porodila jen tři štěňata a dalších pět z prapodivné příčiny sveřepě zadržuje uvnitř, je lepší slyšet ten křik a vědět, že to doma žije.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama