Holky říkaly

1. září 2015 v 18:25 | Milllhause |  Bulharské dny
Každou chvíli se někde dočítám, že to, co pro mě bylo docela dobré, teď už vůbec dobré není a pokud budu pokračovat v užívání, zabije mě to. Hodně a s nadšením se píše, že poměrně hodně věcí způsobuje rakovinu. Jednou mi řekli, že rakovinu kůže může způsobit nosení džín. Tehdy se mi ulevilo, protože jsem si pomyslel: když už mě má zabít rakovina z mých kalhot, tak to mě tu vesmír asi opravdu nechce a zrovna mu došly všechny možnosti. A proti vesmíru nic nezmůžu.
Čekám, až mi jednou řeknou, že rakovinu hrtanu mi přihodí třeba časté pití brčkem. Řeknou, že každý, kdo má tuto rakovinu, kdysi brčkem pil a že to nemůže být náhoda. Stejně tak přijdou na rakovinu kůže - každý z pacientů nosil džíny a to bez výjimky. Je to neprůstřelná logika.

Taky mi říkali, ať nejím párky a jitrnice. Proč? Protože do toho výrobci nastrkali tolik jiných doplňků (od prachu po prasečí nehty), že … bych to prostě neměl jíst. Odpovídám jim, že by mi to třeba bez všech těch sraček ani nechutnalo. Kdyby Burger King začal prodávat zdravé hamburgery, určitě bych jeden vyzkoušel, ale nevsadil bych nic, že by mi chutnal.
Kdysi se říkalo, že každý, kdo začal dělat v McDonaldu, tak tam záhy přestal jíst. Ukázali mi video se čtyři roky starým hamburgerem, který vypadá jako nový a zeptali se mě:"Co v tom musí být napchané, aby to neshnilo?" Někdy je lepší nevědět, co si za své peníze kupuju. Jak to bylo v Klubu rváčů? "Čisté jídlo prosím." - "V tom případě doporučuji vynechat polévku."

Potom mi hodně lidí říká, ať ničemu nevěřím (tedy kromě toho, co mi právě řekli oni). Moje oblibená konspirační teorie je, že po staletí kontroluje běh dějin jen několik rodin, které tahají za drátky. V jednom díle Simpsonů třeba rokovala tajná rada, která potřebovala vetknout trochu paniky do ulic a tak začali vymýšlet nějakou novou nemoc. "Co třeba kočičí chřipka?"
Taky (a zvláště v těchto dnech) je spousta lidí přesvědčena, že tu a tamtu válku vyvolala třeba CIA. Ne lidi v té zemi, ale někdo, kdo v té zemi třeba ani nikdy nebyl. Postačilo tam (třeba do Sýrie) poslat pár schopných lidí, kteří začnou vypouštět mezi lidi nové zajímavé myšlenky a rozpoutají revoluci.
Stejní lidé začínají zpochybňovat minulost, jako přistání na měsíci, nebo holocaust. Jakoby je k tomu tlačil ten strach z toho, že by z nich někdo mohl dělat blbce a tak radši nevěří ničemu.

Opravdu Kennedyho zabila vlastní vláda? Opravdu jedenácté září zorganizovali Američani? Opravdu se vracím do fast foodu ne proto, že jsem líný se změnit, ale protože tam potravinový koncern vkládá nějakou drogu? Někdy je lepší nevědět.
 


Komentáře

1 zbusu zbusu | Web | 1. září 2015 v 18:37 | Reagovat

pjekné počtení.zatím nejlepší článek na téma týdne co jsem četla.(že jsem četla jen jeden)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama