Rocková hvězda

28. září 2015 v 12:45 | Milllhause |  Bulharské dny
Už léta si říkám, že by nebylo od věci být legendární (potažmo bohatou) rockovou hvězdou. Protože ale neumím zpívat, hrát nebo vystupovat před lidmi, pracuji v kanceláři. Když poslouchám během práce všechny ty Albarny, Gilmoury a jiné, přemýšlím, proč se to nepovedlo.

V šesté třídě jsme třeba s klukama ze třídy založili hiphopovou kapelu. Učinkovali jsme v ní Radek, Honza a Michal. Zkušebna byla Honzův obývák; jako jediný měl mikrofon, který se dal strčit do klasické devadesátkové hifi věže. Jeho rodiče mu ale nedovolovali přivést domů více než jednoho kamaráda najednou, což Honzova mladší sestra s radostí kontrolovala. Nedalo se nic dělat, Radek šel z kola ven a z kapely se stalo duo.
Naše jediná píseň měla tři sloky, ani jeden refrén a byla o útoku Godzilly na Ostravu. První dvě sloky nestály za nic, ale ta třetí byla nejdelší a nejlepší (a mnou napsaná). Aniž bychom ale někde s touhle písničkou vystoupili (třeba na chodbě, nebo záchodech), nebo rozhodli o jméně našeho dua, jsme se rozešli s tím, že se budeme radši (s diskutabilními výsledky) věnovat vlastním kariérám nadržených puberťáků.

V muzice jsem tedy neuspěl, ačkoli si domů stále pořizuji nové a nové instrumenty, jako foukací harmoniku, píšťalu nebo ukulele. Měl jsem za to, že naučit se hrát na ukulele bude jednodušší, než na kytaru, protože je menší a má jen čtyři struny. Vzhledem k tomu, že ani nepoznám, jestli je ukulele naladěné, úspěch v nejbližších letech neočekávám a legendární (potažmo bohatý) se budu muset stát někde jinde.
 


Komentáře

1 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 28. září 2015 v 13:13 | Reagovat

Nevadí, že zpívat neumíš nebo neumíš hrát...jestli tě to baví, tak zpívej, hrej...jenom tak...pro zábavu...pro to, aby sis udělal radost. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama