Hoax

2. října 2015 v 16:06 | Milllhause |  Bulharské dny
Někteří Číňané říkají, že konec světa nebude tak úplná katastrofa. Jakmile se jednoho sobotního odpoledne zkrvaví nebe, případně se začne propadat země, nebo z nebe začnou padat zelenkavé trakaře, postačí odjet do Bulharska, které je ve vývoji o padesát let pozadu. Vždyť už když Bůh tvořil Zemi, na Bulhary zapomněl (a tak jim dle pověsti dal ze všeho to nejlepší).
Bulharsko jde řečem o svém opožděném vývinu naproti. Nedávno zde začaly sílit řeči o tom, že když je pondělí, tak se vůbec nenacházíme v pondělí, ale v minulém čtvrtku. Sofijský vědecký institut (který shodou náhod sídlí právě ve Slatině (kde sídlím (zatím) i já)), přepočítával poslední dva roky (dvakrát) dny od počátku Anno Domini (AD), tedy od úmrtí Krista Ježíše. Na co nepřišli? Na to, že jsme o čtyři dny vedle, neboli napřed (a ne pozadu, jak tvrdí Číňani).

Proč by vůbec někdo přepočítaval dny? Jeden z průkopníků babrání se v minulosti je německý vědec Heribert Illig, který se ale nezastavil u dnů, nebo let a rovnou tvrdí, že doba mezi rokem 614 až 911 po Kristu nikdy neexistovala. Jednoduše bylo 31. 12. roku 614 a den na to už bylo 1. 1. Léta Páně 911. Tento obří historický podvod má podle Illiga na svědomí tehdejší papež Sylvester II, Otta II (tehdejší vládce Říma) a v neposlední řadě vládce Byzantie Konstantin VII.
No jo, ale proč? Aby si mohli užít oslavy výročí prvního milénia a taky aby mohli vymyslet heroickou figuru pro stmelení davu, tedy Karla Velikého (ano, ten ve skutečnosti neexistoval) a historii ohnout dle libosti. Illig říká, že cokoli, co se stalo v období mezi rokem 614 až 911, se dělo jindy a týká se to všeho: staveb, knih a jiných významných lidí té doby. To ostatní se nestalo vůbec.

Nyní, dnes v pátek 2. 10. 2015, je tedy příští úterý 6. 10. 1718. Já, který jsem se najednou ocitnul ve středověku, budu se cítit zvláštně, zatímco z mého pondělí budu sdělovat dojmy z víkendu lidem, kteří se ještě pachtí ve čtvrtku. Až jednou konec světa začne (pořád ho někdo slibuje, ale furt nic), tak se Číňané ani nebudou stačit divit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama