Sbohem dcero, vítej trubče

28. října 2015 v 8:26 | Milllhause |  Bulharské dny
Začínám sbírat materiál pro průvodce Jak zpracovat trubce. Stejně tak jsem kdysi sháněl tipy a návody pro sepsání brožury Jak vyrobit syna. Zkoušel jsem tehdy všechno - mít na sobě v daný moment ponožky, nebo v sobě vodku; přesto se mi narodila dcerka (a díky za to).
Příručka Jak zpracovat trubce selhat ale nesmí. Aniž bych byl škarohlíd, mám tušení, že naše dvě princezny jednou vyrostou a začnou si domů vodit puberťáky. Stát se to může a je tak dobré být po skautsku připravený. Co teda dělat ve chvíli, kdy trubec netrpělivě klepe na dveře a dcera křičí:"Ještě chvíli!"? Je to jednodušší, než by se mohlo zdát. Stačí být ten, kdo půjde otevřít dveře.

Takový Sean Penn říkal, že když ta chvíle přišla v jeho životě, řekl dceři:"O tohle mě nemůžeš připravit," načež šel otevřít dveře prvnímu nápadníkovi. Řekl mu, aby si oba užili večer a dobře se bavili. A aby si dobře promyslel, co bude s jeho dcerou dělat, protože..
"..to stejné potom budu dělat já s tebou," dodal. Sean Penn má ale svaly a skoro nikdy se nesměje. Každý z nápadníků měl k němu respekt, aniž by promluvil. Musím tak přijít s ještě záložní variantou na dobu, kdy už nebudu největší hrdina na světě. Na tomto postu mě vystřídá člověk, který nebude vědět nic o Pink Floydech, ani o českém pivu. Přesto kvůli němu budu muset jedné části své dcerky říct Auf Wiedersehen (učí se německy).

Jsem trochu magor. Kdysi jsem dokonce křičel i na vlastní máti (jinou nemám), když příšla domů v noci o hodinu později, než slíbila. Taky jsem se snažil hlídat mladší sestru, ale ta mě naštěstí ignorovala. Mám prostě strach. Když vidím venku ty debily, strašpytel ve mě má chuť po patnáctých narozeninách nastolit takzvaný Rapunzel time, dcerku zavřít do věže a první rande povolit až někdy v pětadvaceti.
Na celou věc se tak dívám jinak, než když bylo patnáct mně. Když jsem poprvé viděl první díl Kmotra, přišlo mi příliš otravné a nekonečné, jaké námluvy musel podstoupit sám Al Pacino (respektive sám Michael Corleone), aby dostal svolení rodiny vzít si Apollonii Vitelli. Mé ženě to naopak přišlo romantické. Mě to nyní připadá nezbytné.
 


Komentáře

1 Týna Týna | 28. října 2015 v 8:32 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama