Taekwonbalet

13. října 2015 v 12:21 | Milllhause |  Bulharské dny
"Prašť mě! Poď!" křiknul jsem na kamaráda, zatímco mě jenom zmateně pozoroval. Křičel jsem na něj během standardní pijanské páteční noci, kdy jsme my tři švarní opilci zavolali čtvrtého kamaráda, aby nás z druhé strany města přijel vyzvednout autem. Protože by pro nás jen tak nepřijel, řekli jsme mu, že jsme se poprali s bandou ožralů. "Jedu!" nezklamal a heknul do telefonu. Jak jsme tak ale na něj čekali, došlo nám, že pro věrohodnost historky bychom měli mít pochroumané obličeje. A tak nás napadlo, že si je navzájem rozbijeme.
Pavel (100), Tomáš (95) a já (64) jsme se postavili do kruhu s tím, že si s každým vyměníme jednu ránu pěstí. Vzhledem k tomu, že čísla v závorce vyjadřují naši tehdejší gramáž v kilech, Tomáš mi nabídnul první ránu. Tu jsem mířil na pravou líci, ale po dopadu mé pěsti to vypadalo, jako by mu na tvář dopadnul právě spadlý dubový list; tedy se nestalo nic.


"Prašť mě, poď!" řekl jsem mu, když byl na řadě on. Tomáš na mě ale jen němě zíral. "Vždyť tě právě praštil," hlesl Pavel.
"Jak to? Nic jsem necítil," nevěřil jsem. Řekli mi, že mi skutečně jednu natáhnul a já se okamžitě svalil k zemi. Tak tam nad bezhybným mnou stáli několik minut, když jsem se zničehonic postavil, podíval se Tomášovi do očí a zařval na něj:"Prašť mě!" Dodneška se mi ta rána nevybavila, ale pamatuju si, že jsem pár dní nemohl jíst teplé jídlo. Přihlášku do Fight Clubu bych tak důsledně zvážil.

Na svá valčící léta jsem si vzpomněl nedávno, protože se naše sedmiletá rozhodla pro krok, ke kterému se kdysi odvážil i Ross Geller. Ten se jednu dobu věnoval krásnému, ale smrtelnému sportu Karate Dó; byla to kombinace karate a tance. Ačkoli se Magi ještě k Přátelům nedostala, dospěla k rozhodnutí, že tahle kombinace není špatný nápad a přihlásila se na hodiny Taekwonda.
Podle všeho nepůjde o žádnou srandu-kopandu; tréninky povedou chlapci z CSKA, kteří na úvodní hodině dali všem dětem (a rodičům) najevo, že hlavní je disciplína a nějaké nimrání tady nebude mít místo. Sedmileté školačky přesto zůstaly stát na místě a nerozutekly se, ačkoli možná jen čekaly na tu první, která vystartuje ze sálu.

Tréninky taekwonda tak bude Magi střídat s baletem a já se nemůžu udržet v představách, jak tuhle kombinaci bude moci jednou zúročit. Vidím třeba otravu, kterého Magi právě kopla do břicha, a zatímco se bude trubec svíjet v bolestech, ona mu vykouzlí jedno elegantní Pas de bourrée.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama