Formován rozvitými větami

12. listopadu 2015 v 15:29 | Milllhause |  Bulharské dny
Dokázal bych hodinu vykládat o ničem, zvlášť když požiju dvě tři piva. Protože alkohol zabíjí nejpomalejší buňky v mozku, stávám se postupem večera velice moudrým. Druhý den ráno se proto musím zpravidla kousat do pěsti, když si vzpomenu, kolik jsem toho zase nakecal. Taky proto umím ocenit, když někdo mluví jako postavy ve filmech Sergia Leoneho; tedy k věci a jen to, co je nezbytně potřeba. Takové věcné poznámky pak už většinou nezapomenu.

Můj otec mi řekl, že do hospody chodí na čas jen voli, což směřoval přímo ke mně, když viděl, jak spěchám na pivo. Taky mi před jedním rande-vouz vysvětlil, že:"..pokud na tebe nepočká hodinu, tak tě nemá ráda." Nakonec jednou dodal, že golf a sex jsou jediné záliby, které si lze užít, aniž bych je nějak zvláště dobře ovládal. Všechno tohle mi jako poklad svěřil před patnácti lety a stále jsem to nezapomněl.
Při vzpomínce na sex a golf mi vždy vykvete v hlavě hláška Jacka Nicholsona z Přeletu nad kukaččím hnízdem, kterou McMuprphy pronese poté, co se mu nepovede vyrvat ze zdi hydroterapeutickou konzoli:"Alespoň jsem to zkusil." Ani nebudu zabíhat do detailů, při jakých příležitostech jsem už tu větu použil.
Stejně tak se dalším oslím můstkem překlenu k Johnu Irvingovi. Přečetl jsem několik jeho knih a sám se snažím psát. Při tápání mě k dalšímu psaní čehokoli postrkává právě poznámka Irvingova zápasnického trenéra z mládí. Ten jej sledoval při trénincích a pronášel:"To, že v něčem nejsi nejlepší, ještě neznamená, že toho máš nechat, Johny." Nevím, kolikrát jsem tohle řekl sám sobě, ať už jsem psal, nebo se na minigolfu snažil dostrkat míček do díry při skóre PAR +27.

Mám rád nová témata hned v počátcích, kdy je vše řečeno obecně; předtím, než se začnou množit výjimky z pravidla. Jako když mi řekli, že jedna plus jedna jsou dvě. Stačí mi vědět tohle; nepotřebuju vědět, že v 3D do sebe zakrouceném vesmíru to vůbec nemusí být pravda. Často se tak vracím na začátek a postesknu si:"Kdysi jedna a jedna daly dohromady dvě a tím to haslo."
Abych se v tomto světě neztratil, musím využívat lehce zapamatovatelných berliček. Nejez žlutý sníh; nekopej svou sestru do břicha; brambory vař se solí a kmínem; nechoď v noci opilý pozpátku; hned se ze všeho neposer.
 


Komentáře

1 Nany Nany | Web | 12. listopadu 2015 v 16:15 | Reagovat

Především poslední věta posledního souvětí je důležitá. Moje babička vždycky říká, že když nejde o život, jde o hovno. Jojo.
+ za zmínění Přeletu a Johna Irvinga ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama