Ideálně v Sofii

18. prosince 2015 v 14:09 | Milllhause |  Bulharské dny
Když jsem to naposledy kontroloval, a kontroluji to každý den, tak nám před domem neprojížděly tanky. Cestou do práce jsem potom narazil na jedinou barikádu, ale ta už na stejném místě leží celá léta; opuštěná dělníky se stala součástí našich životů. Jediní vojáci v ulicích jsou ti, kteří nesměle vykukují z kasáren, které se kousek od mé práce opravují a renovují a vůbec začaly vypadat jako sanatorium křížené s nákupním centrem.
Lidé se v ulicích nenapadají bezdůvodně kvůli zvolenému účesu nebo víře a pokladní v obchodech se vžy ptají, jak se mi nakupovalo. Odvoz odpadů funguje bezchybně na denní bázi, ať už pro odpad přijede zelený náklaďák, nebo člověk s povozem. Nebýt těchto třídičů, v odpadcích bychom se na některých místech města brodili.
Na internetových mapách vyšly nové fotky Sofie, takže je vidět, jak je zde všechno stejné jako na předešlých snímcích. Dokonce jsem tančil okolo google auta, když kolem mne projíždělo; žel na internet jsem mou vkusně oplácanou figuru nedostal a pro ukojení pocitu být viděn musím pokračovat ve vkládání těchto terapeutických textů na jedno použití.
Letos bylo teplo a hezky. Každou letní noc jsem trávil na balkóně při pohledu na hvězdy v tiché čtvrti Slatina, popíjel studené pivko a povídal si s družkou, zatímco naše děti pokojně oddychovaly v postelích a lámaly si hlavu nad způsoby, jakými mě zítra naštvou. Zkouší podle nich nové triky a neví, že ty triky byly prohlášeny za staré, ještě když Karel IV. řídil Evropu. Rodičovství je jako práce operátora, který má na svém malém stolíku manuál se všemi položenými otázkami a odpověďmi na ně. Přesto mě dokážou zaskočit. "Proč tě vůbec zajímá, co chci a jak je to drahé, když mi dárek donese děda koleda?"
Život se tedy jeví jako ideální, pokud na to má jeden vybavené oči.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama