Vyčistila bys mi zuby?

30. prosince 2015 v 10:30 | Milllhause |  Bulharské dny
Pokud budu jednou starý, rád bych se stal poťouchlým. To je jediné předsevzetí, v jehož splnění věřím. Bude mi třeba zrovna 64, jako v té písničce od Beatles a jaro a léto a raný podzim budu trávit na chatě v lesích spolu s mou ženou, toho času babkou Bubou. Ta bude vyhlášena po celé vsi, jaké umí péct parádní buchty a taky pro její svatou trpělivost s pološíleným neurotikem. A mně nikdo neřekne jinak než dědku.
"Cos to zase zkoušel, dědku?" bude se mě ptát mladý pihatý vrchní v roubené hájence, která bude půl kiláku daleko od mé chaty a kde se objevím v sobotu deset ráno, jen když ve mně bouchnou saze. Ten den ráno se třeba pokusím opravit viklající se lavičku. Se speciálními nástroji pro nemotory, které se začnou vyrábět za nějakých patnáct let, se pustím do zpevňování prken. Babka Buba bude zadělávat na těsto, když uslyší mocné kurva a tak jen rutinně vyhlédne z kuchyňského okýnka a uvidí mne, jak s vyhrnutými rukávy spílám ztrouchnivělé lavičce, zatímco nářadí mám pečlivě seřazené na trávníku.

"Posraná lavička," odplivnu si slovy jako odpověď pihatému vrchnímu, usadím se na židli pro štamgasta s nápisem děděk a vychutnám si hořkou chuť chmele. To, že jsem štamgast, bude jeden z vrcholů mého stáří, protože mít vlastní židli v nějaké fajnové hospodě, nejlépe v pohoří Beskyd, to se hned stárne jinak.
Všechny děti ze vsi budou chodit k nám, jen když tam nebudu, a když tam budu, budou pečlivě našlapovat. Docupitají k okýnku do kuchyně, kde budou na parapetu čekat buchty a za nimi Buba s úsměvem. Pod oknem do kuchyně bude malé sklepní okénko a tam budu čekat já, polodementní dědek s nasazenými upírskými zuby, připraven chytat děti za nohy a děsit je k smrti, protože mi chodí na buchty.
V mé hlavě budu samozřejmě veselý stařík, tolik oblíben všemi. Romanticky se budu po ránu mé krásné babky ptát, zda by mi nevyčistila zuby, zatímco jí budu s nataženou rukou zpoza peřiny podávat protézu. Úplně to dobu vidím před očima.
 


Komentáře

1 Dee Dee | Web | 30. prosince 2015 v 10:41 | Reagovat

Tohle je boží článek, málem jsem se při čtení uchechtala! :D :D

2 Miniprasátko Čenda Miniprasátko Čenda | Web | 30. prosince 2015 v 13:12 | Reagovat

Naprosto skvělé! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama