Všude dobře

10. února 2016 v 19:33 | Milllhause |  Bulharské dny
Venku bylo hezky a tak moje milá popadla naši dcerku a šly na procházku. Tedy, šla jenom jedna; druhá (ta menší) se jen vezla, protože ještě nemá rok a její krok je stále nejistý. Venku bylo docela teplo na to, že byl leden a docela hezky na to, že ještě ráno nebylo vidět na krok. Krok střídal krok, až se zanedlouho ocitly v parku; v místě naplněném klábosícími matkami, pokud sem zavítáte v dopoledních hodinách. Štěbetárna, tomu někteří říkají.
Dítě se jí ztratilo ani ne za dvacet minut po příchodu, ačkoli ztratilo není správný výraz; někdo nám malou ukradnul. Kočárek stál na stejném místě. Milá jej stále houpala a po delší urputné řeči s kamarádkou Ninou ledabyle, jako stokrát předtím, do kočárku nahlédla. V té chvíli ji na moment přestala cirkulovat krev v žilách, protože kočárek zel prázdnotou. Odkopaná dečka a ožužlaná hračka motýlka. Nic jiného po malé nezůstalo.
V té chvíli milá uslyšela hysterický řev MAMO. Jenomže se ozýval odevšad; milá nebyla schopná určit směr. Vykašlala se na kočárek a rozběhla se směrem, kterým byla zrovna otočená. Zaostřila oči, až ji bolely a snažila se najít toho, kdo s malou utíkal, jenomže v parku byl klid, až na ten vřískot nesoucí se vzduchem. Vřískot, co se pomalu vzdaloval, až se najednou ztratil; jakoby někdo zničehonic zvednul jehlu kroužící po vinylu. Najednou bylo v parku ticho a slyšet byl jen šelest větru ve větvích spolu se štěkotem venčících se psů. Oni mi unesli…, pomyslela si.

Milá zbrocena potem poskočila, a ačkoli mi radila, abych nikdy po probuzení neskákal hned z postele, tak vystřelila jako pružina. O vteřinu později už se shýbala nad postýlkou a pozorovala dcerku, kterak bezstarostně a s nožkou na peřině pokojně chrupká. Milá zvedla hlavu a pohlédla na mou stranu postele, kde jsem s hlavou vecpanou pod polštář snil, kterak vládnu Etiopii. Potom ještě přešla tiše spícím bytem k dětskému pokoji a přikryla druhou menší malou.
V té chvíli najednou nezáleželo na ničem; všude dobře, doma dobře, ale nejlíp s náma.
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 10. února 2016 v 21:22 | Reagovat

Uch, to byly nervy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama