Transsexuální večer

12. dubna 2016 v 19:26 | Milllhause |  Bulharské dny
Včera z večera jsem zjistil, že bulharské slovo večer je (doslova) transsexuální. Je ženského rodu, přesto Bulhaři říkají Dobrý večer. Když pak změní tón a způsob přání, řeknou Přeji pěknou večer. Zeptal jsem se Proč, ale nikdo si to neumí vysvětlit. Pohlaví večera se tak každou chvíli mění a já se každou chvíli učím něčemu novému.

Zajímalo by mě, jak by se dnešní přecitlivělá společnost stavěla k otázce zastrčení selfie tyče do něčí řitě. Nechci být nedůrazně vtipný, ale jsem v práci a celý den sleduju kolegyni, jak tou tyčkou máchá v roztodivných úhlech, zastavuje lidi a pořizuje fotky. Otravuje mě, i když není součást mého života a nikdy s ní nemluvím (ani ona se mnou).
Žárlím, že nezastavila přímo mě? Jsem jako jeden z těch lidí, co si pořád představují, jak někomu dalšímu říkají Ne a užírá je, že jim k tomu nikdo nikdy nedá příležitost? Nechci tě. Nelíbíš se mi. Nevyfotím se s tebou. Nnne.
Připadá mi to jako dožadování se pozornosti. Jako když nám přijde návštěva a pozornost se tak pro změnu netočí kolem dítěte. Dítě nejdřív dělá opičky, aby zaujalo hosty. Pak pokládá otázky, aby bylo součástí hovoru. Nakonec mě naštve, abych k němu obrátil část pozornosti, i kdyby to měla být pozornost, kterou nikdo nevidí, ale takovou, kterou cítíme jen my dva. Dítě ví, že ač si povídám s lidmi v obýváku, ve skutečnosti myslím na dítě sedící v pokoji.

Má to ale význam. Kolegyně s tyčí (prozatím stále jen v ruce) je alespoň chvíli na očích všech. Dítě je na chvíli částí hovoru "dospělých". Pisálek s transsexuálním tématem je chvíli čten. O tom to asi je.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama