Ethan řekl..

7. července 2017 v 9:27 | Milllhause |  Bulharské dny
Ethan Hawkey řekl, že sláva je samozřejmě bezva, ale pokud mu něco vzala, tak je to možnost udělat první dojem. Každý už má o něm utvořenou nějakou představu a málokdy potká někoho, kdo o něm ještě neslyšel. "Ztratil jsem možnost začít znovu," řekl. On se s tím ale určitě nějak popere.

Co dělat, když jdu po ulici v ústrety někomu, koho znám, jenomže ve chvíli, kdy se zaregistrujeme, je mezi námi pořád dobrých padesát metrů. Nikdy nevím, co mám dělat celou tu dobu, než k sobě dojdem.
Mám se na něj usmívat jako měsíček na hnoji, nebo ho ignorovat a jakoby uznale sledovat okolní domy a moderní architekturu? Co chůze? Mám jít pořád stejně, jako robot a nebo dělat fórky? Třeba ten, kdy jdu jakoby po schodech do sklepa, ten vždy zabere. Ačkoli možná by mého známého víc udivilo, kdybych najednou šel jakoby na půdu; to by se otočili i ostatní lidi na chodníku.

Ten herec co hrál otce Kurta Russela v Ohni je strašně podobný Kurtu Russelovi, zamyslel jsem se, už když jsem se na ten film díval jako dítě. Teď ho nedávno dávali v televizi a tu záhadu jsem vyřešil. On to je Kurt Russel.
Na druhou stranu, ta mladá pěkná holka z Ohně vůbec není podobná té hnusné plivající rašpli z Osmi hrozných. Čtyřiadvacet let je ale čtyřiadvacet let, masky jsou masky a tak myslím, že Jennifer Jason Leigh zatím nemusela řešit dilema, jako Ethan. Člověk si ani neuvědomí, v kolika filmech ji viděl; z hlavy bych vyhrknul jen Oheň a Osm hrozných a vůbec bych nezmínil aspoň pět dalších filmů, ze kterých si ale nepamatuju ji, ale jen ty postavy, do kterých se vtělila.

Jako tenista, který věří ve vlastní vítězství, ale sázkové kanceláře na něj ani nevypíší kurz. Tak si někdy připadám, když se snažím psát jinak, než jak je mi dáno. Jenže nezbyde než to nepřestat zkoušet. Z mé krátké novely Ethanovo dilema tak mohu zatím světu nabídnout jen první odstavec.

Ráno sem vstal z postele tak rychle, že se mi ani nestihl postavit; úplně se mi z hlavy vykouřila zkouška kapely. Stávat v pět ráno. Prý proč? Prý proč se na to nevyserem, jenže já řeknu to, co všem opakuju už sedumatřicet let; Ztuhlé koule budete mít dycky; s náma nebo bez. Nebojíme se depresí a lidí na ulici, jako se to stalo Ethanovi. Sme Ztuhlé koule a bušit nepřestanem.
 


Komentáře

1 smartly smartly | Web | 7. července 2017 v 18:44 | Reagovat

Život je fajn, kým nedostaneš sračku v Turecku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama