Nové narozeniny

31. října 2018 v 14:12 | Milllhause |  Bulharské dny
Měl jsem z něčeho radost a myslel jsem, že na tom sejde. Samozřejmě, že to tak nebylo. Okolí mě vyvedlo z omylu a dalo si na tom záležet. Minulý týden jsem byl na pohřbu babičky a zrovna dneska se koná další. Soused, kterého jsme znal a měl docela rád, zničehonic zemřel. Ještě mu nebylo čtyřicet. Ještě v pátek jsme klábosili na parkovišti pod domem. Hledal v telefonu fotky nějakých zvířat, které během dne v práci nafotil a chtěl ukázat dcerce, ale vypařily se mu z telefonu.
My si mezitím po měsících úřadování pořídili domek v horách a měli radost, že víkendy budou od teď stát za to. Jakoby mi při výskoku radostí zkorpněly nohy. Jakoby mi při výskoku někdo zpod nohou odsunul trampolínu.

Pak mi zavolali, že kamarád Martin měl havárii. Jel autem a narazil do něj zmetek, co předjížděl v protisměru a k tomu ještě v zatáčce. A tak visím na telefonu, dívám se do neurčita a čekám na další informaci. Moje žena má takový tik, že není schopna pokračovat v řeči, dokud posluchač neřekne hm nebo aspoň nepokývne hlavou. Je jako špatný komik čekající na smích, aby mohl pokračovat s dalším vtipem.
"Hm," říkám tedy a zjišťuju, že Martin je v nemocnici. Odnesl to jen otřesem mozku a zlomeným palcem na levé noze. Neštěstí chodí po třech, ale doufám, že tentokrát se na to vykašle. Myslím, že si na to jako na jednu z prvních věcí připijeme, až s Martinem oslavíme jeho nové narozeniny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama