Duben 2019

Jedenáct je brzy

13. dubna 2019 v 16:57 | Milllhause |  Bulharské dny
Magi má kluka. Už třetího, a to počítám jen dobu od loňského září. S tolika holkama jsem nechodil, dokud mi nebylo.. Nějakých..
Ten kluk se jmenuje Kris. Předtím to byl Viktor. Jméno toho prvního jsem už zapomněl. Nicméně Kris (v originále Kristián, jako ten slavný milovník), není spolužák a v Magině telefonu je uložen jako "moje zlato". Uvidíme, jak dlouho ji ten entuziasmus vydrží.
Před lety jsem nabízel po benzínkách kreditní karty. Jednou jsem podepisoval smlouvu s takovým zaprášeným chlápkem, co řídil náklaďák. Ve smlouvě bylo potřeba doplnit jeden rezervní kontakt, pro který si vybral svou ženu. Vytáhnul z kapsy telefon a začal hledat v seznamu čísel. Když číslo našel, ukázal mi displej, ať si to číslo přepíšu. Nad číslem bylo napsáno "moje stara".

Buba, moje žena, má z tohohle vztahu vítr. Dneska odpoledne totiž Kris zavolal, jestli by nemohli jít s Magi na procházku. Znáte to; držení rukou, sezení vedle sebe a pohledy na nebe. Třeba si budou i představovat, jak který mrak vypadá. A třeba Kris řekne něco legračního. Ba co hůř; zajímavého. To by si pak mohli třeba i sednout blíž k sobě. To by je pak mohlo třeba napadnout příště pohledy na začouzenou oblohu vynechat.
"To je brzy," špitla Buba a zavrtěla hlavou. "To je přece strašně brzy. Já v jedenácti kluky ještě jenom mlátila.." Pokrčil jsem rameny, protože jsem se snažil sledovat film, a vyjádřil se k tomu jen povšechně. Zastavit to nezastavíš, pubertu v rozpuku, nota bene teď, když je Jaro.

Tehdy, u těch kreditek, jsem měl jednoho kolegu, který měl dvě dcery v pubertě, obě mírně nad patnáct. Říkal, že nemá cenu do toho moc šťourat nos. Prý mu stačí, když jsou na kalendáři v kuchyni každý měsíc připsány tři červené tečky. Souhlas. Moje teta zase, když byla sestřenka v nějakých osmnácti a začala se zajímat o pití fermentovaných rostlinných nápojů v různých osvěžovnách a na rituálních tanečních recitálech, nařídila, aby se nevracela před pátou ráno. To už totiž jezdí lidi do práce a v ulicích je víc bezpečno, než v jednu.

Všechno si to pamatuju, takže uvidíme. Protože mám doma jen holky, nemusím se stresovat rozhovory, kdy jim budu muset osvětlit něco, čemu jsem sám ještě neporozuměl.